• In English
 • Японський бізнес вивчає український ринок «зеленої» та водневої енергетики

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, провів зустріч із Головою представництва «Марубені Корпорейшн» в Україні Ашитані Ясухіро, з яким обговорив можливості українсько-японського партнерства.

  Костянтин Гура повідомив, що Україна, як і весь прогресивний світ, тримає курс на декарбонізацію економіки. Тому розвиток сфери енергоефективності та «зеленої» енергетики залишається пріоритетним. І для цього достатньо ресурсів і можливостей.

  Особливу увагу сторони звернули на перспективність таких напрямів, як біоенергетика та воднева енергетика.

  «Середньорічне виробництво «зеленого» водню в Україні може скласти не менше 5,5 млрд нмдо 2030 року. Разом із цим, наша країна має й іншу перевагу – одну з найбільших газотранспортних систем в Європі. Такий потенціал виробництва та використання водню в Україні також підтверджено результатами дослідження, проведеного спільно з UNЕCE», - пояснив Констянтин Гура.

  За результатами зустрічі японська сторона планує детально ознайомитися із українським законодавством, дослідженням UNECE щодо виробництва і використання водню та потенційними «зеленими» проектами на карті «UAMAP».