• In English
 • Які речі потрібно взяти з собою при евакуації?

  Памʼятайте, що вчасна евакуація може врятувати життя. Щоб приготуватися до евакуації, радимо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Візьміть із собою документи (паспорти, трудову книжку, пенсійне посвідчення, військовий квиток, документи, які підтверджують право власності на нерухомість тощо). За можливості зробіть їх копії або сфотографуйте.

  2. У рюкзак та кишені одягу дитини покладіть копію свідоцтва про народження та відомості про батьків та/або інших родичів (паспортні дані, контактні телефонні номери тощо).

  3. Розділіть готівку на частини та покладіть у різні місця. Ключі від дому й авто беріть разом із дублікатами.

  4. Візьміть телефон, павербанки, зарядні пристрої, кілька ліхтариків, батарейки, сірники, запальничку, свічки.

  5. Не забудьте про додаткові комплекти одягу. Також може знадобитися плащ-дощовик або парасолька.

  6. Складіть у рюкзак їжу тривалого зберігання та засоби гігієни.

  7. Зберіть аптечку із жарознижувальними та знеболювальними препаратами, а також – від алергії та розладів шлунку. Візьміть пластирі, стерильні серветки, антисептик тощо.

  8. За можливості майте при собі листок із записом про групи крові й резус-фактори всіх членів сім’ї.

  При евакуації категорично заборонено брати із собою зброю (вогнепальну, травматичну, пневматичну, холодну, вибухонебезпечні матеріали тощо).

  Нагадаємо, що для евакуйованих передбачені соціальні гарантії. Зокрема, безоплатне житло у місцях компактного проживання, фінансова, психологічна та медична допомога тощо.

  Повідомити про бажання евакуюватися можна на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 1548. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.