• In English
 • Які документи необхідні внутрішньо переміщеним медикам для працевлаштування у місцях тимчасового проживання
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 31 липня 2023 року о 20:25

  Через тривалу повномасштабну війну росії проти України чимало медиків були вимушені залишити власні домівки та робочі місця і переїздити до інших більш безпечних регіонів. Порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медик має подати стандартний пакет документів, зокрема:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

  Якщо під час війни ви загубили документи або не маєте можливості їх забрати чи отримати, то відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», безконтактний електронний носій (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформовані у сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні, паперові оригінали. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія».

  Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

  Зараз жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає. 

  Міністерство охорони здоров’я України врегулювало питання забезпечення робочим місцем медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи й наразі працюють у медзакладах інших регіонів України.

  Йдеться про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом МОЗ №414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». 

  Відтак, облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. 

  На сьогодні вже 4 618 внутрішньо переміщених медиків скористались можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону. 

  Серед них: 2 062 лікарі, 1 664 фахівці (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 892 технічні працівники.

  Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 285, Дніпропетровській – 210, Полтавській – 145 та Запорізькій областях – 139 осіб. 

  Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 343, Запорізькій – 205, Полтавській  – 169 та Харківській областях – 143 особи. 

  Нагадаємо, що знайти потрібну вакансію можна на порталі вакансій для медичних працівників. 

  МОЗ України й надалі робитиме все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну оплату праці під час війни.