• In English
 • Яка ситуація на кордоні з Польщею, як і хто може його перетнути
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 16 березня 2020 року о 11:37

  У рамках протипандемічних заходів 15 березня Республіка Польща та 16 березня Україна призупинили пропуск в деяких пунктах пропуску.

  На сьогодні пропуск на кордоні з Польщею здійснюється лише в таких автомобільних пунктах пропуску:

  У Львівській області: «Рава-Руська – Гребенне» та «Краковець – Корчова»

  У Волинській області: «Ягодин – Дорохуськ».

  Станом на ранок 16 березня черги легкового та пасажирського транспорту в цих пунктах пропуску на виїзд з України відсутні.

  Пропуск пішоходів не здійснюється.

  Можуть в’їхати в Україну: громадяни України; особи, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівники іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей; водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, члени екіпажів. (В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.)

  Не можуть в’їхати в Україну: громадяни інших країн та особи без громадянства.

  За повідомленнями з офіційних та відкритих джерел:

  Зможуть в’їхати в Польщу: громадяни Польщі та іноземні громадяни, хто одружений, є дитиною (під опікою) громадян Польщі; хто має Карту Поляка; особи, що мають дипломатичний ранг та члени їх родин; іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; іноземці, які мають право працювати на території Польщі, особи, які здійснюють вантажні перевезення.

  Не зможуть в’їхати в Польщу: громадяни інших країн (крім перелічених винятків). 

  15 березня, у зв’язку з обмеженнями пропуску, відбулося перенаправлення пасажиро-транспортного потоку. Через обмеження пропуску пішоходів на території Польщі їх підсаджували у попутні транспортні засоби. Чимало українців зібралося в районі пунктів пропуску «Корчова» (з українського боку – «Краківець») та «Хребене» (з українського боку «Рава-Руська»). Для вирішення цього питання Держприкордонслужба України організувала взаємодію з органами місцевої влади, які виділили декілька автобусів. За погодженням з польською стороною кількома рейсами ці автобуси доставили з Польщі в Україну близько 500 наших співгромадян.

  НАГАДУЄМО!: РНБО рекомендує громадянам України утриматися від виїзду за кордон, а тим, хто перебуває за кордоном – повернутися до 17 березня (00.00 17 березня припиняються регулярні пасажирські перевезення через державний кордон України).