• In English
 • Як взаємодіяти з людьми з інвалідністю: у Києві відбувся тренінг для інструкторів інклюзивних автошкіл та сервісних центрів МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 30 жовтня 2023 року о 19:51

  30 жовтня, за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та за підтримки Уряду Японії в Києві відбувся тренінг “Водіння без барʼєрів: етика взаємодії з людьми з інвалідністю”. Навчання пройшли уже 28 інструкторів та екзаменаторів з Дніпра, Кам’янець-Подільського, Києва, Кропивницького, Львова та Одеси. Експерти розповіли про етичне спілкування та найкращі практики підтримки та допомоги слухачам інклюзивних автошкіл.

  До участі у заході долучились заступники очільника МВС Катерина Павліченко, Богдан Драпʼятий, заступник постійного представника програми розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс, начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик.

  За словами Катерини Павліченко, кількість осіб з інвалідністю в Україні зростає не лише серед військовослужбовців, а й серед цивільних. Саме тому цього року МВС створили не просто автошколи, а комплексну державну послугу. Вона сприятиме адаптації людей з інвалідністю до керування транспортними засобами.

  “Уже шість вищих навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України є надавачами послуг в рамках проекту “Автошколи для осіб з інвалідністю”. На базі цих навчальних закладів створені автошколи і найближчі сервісні центри приймають екзамени”, - зазначила Катерина Павліченко.

  Нині у автошколах навчаються близько півсотні слухачів, семеро з них - це українські захисники. Більш того шість осіб з інвалідністю уже отримали посвідчення водія.

  Під час заходу учасники засвоїли базові знання та практичні навички з питань надання послуг для осіб з інвалідністю при проходженні навчання, етики спілкування, базового розуміння різновидів допоміжних засобів реабілітації, видів обмеження повсякденного функціонування, техніки допомоги особам з інвалідністю та методів їх переміщення.

  "Для ПРООН інклюзивність є одним із ключових підходів у наданні підтримки. Ми надзвичайно горді, що допомагаємо підтримати такі ініціативи. Цей проект може зробити вагомий внесок, аби люди почували себе включеними в суспільство. Уряд Японії фокусує свою підтримку на тому, щоб люди почували себе безпечно та мали рівні права. Саме цей проект допомагає посилити і розширити можливості людей з інвалідністю”, - наголосив заступник постійного представника програми розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс.

  Набуті під час навчань навички допоможуть спеціалістам краще зрозуміти потреби осіб з інвалідністю, а їм своєю чергою, - відчути компетентність фахівців та готовність допомогти.

  "Інклюзивні автошколи" - це флагманський проект МВС в межах загальнодержавної ініціативи першої леді України Олени Зеленської "Без бар’єрів", спрямований на рівні можливості для усіх, хто прагне опанувати навички керування автомобілем і отримати посвідчення водія. Навчання для інструкторів організували у межах проекту "Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною" за фінансування Уряду Японії.