• In English
 • Як стати водієм та отримати посвідчення водія вперше
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 07 березня 2023 року о 10:46

  Від початку 2023 року своє перше водійське посвідчення отримали вже понад 74 тисячі громадян. Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» нагадав, як змінився підхід до навчання та алгоритм складання іспитів. 

  Із 24 липня 2022 року в Україні впроваджені нові правила отримання посвідчення водія. Теоретичну та практичну частини підготовки водіїв було розмежовано. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України.

  Охочим стати водієм і отримати посвідчення водія, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в сервісному центрі МВС.

  Далі кандидат у водії звертається до автошколи для проходження практичного курсу. Після закінчення навчання в автошколі обов’язково складає внутрішній практичний іспит і звертається до сервісного центру МВС, де складає іспит з практичних навичок керування транспортним засобом. У результаті успішного складання іспиту особа отримує своє перше посвідчення водія.

  «Кандидат у водії отримує перше посвідчення водія на два роки. І якщо в нього не більше двох правопорушень у сфері дорожнього руху, то по закінченню терміну дії посвідчення водія обмінює його на постійне, терміном на 30 років», — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

  Коли в особи три і більше правопорушень, то обмін посвідчення водія на постійне відбувається лише після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

  Якщо протягом двох років були порушення за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, то доведеться не лише складати іспити в сервісному центрі МВС, а й додатково проходити повторне навчання в автошколі. Таке посвідчення водія знову видається на 2 роки.

  «Якщо водій за ці два роки буде дотримуватися правил дорожнього руху, то обмінює посвідчення водія по спрощеній процедурі. Також ця послуга доступна й онлайн в Електронному кабінеті водія. Громадяни можуть обрати зручний спосіб отримання документа або в сервісному центрі МВС, або з доставкою до відділення Укрпошти», — розповів начальник Головного сервісного центру МВС.

  В ефірі телемарафону Микола Рудик звернув увагу на те, що в мережі дуже багато шахрайських сайтів, які схожі на офіційний веб-сайт Головного сервісного центру МВС. Зловмисники пропонують незаконним шляхом і в стислі терміни отримати вперше посвідчення водія без навчання в автошколі та складання іспитів у сервісному центрі МВС. Тим самим аферисти заробляють шалені гроші пропонуючи підробку, а не справжній документ. Якщо ж людина погоджуєтеся незаконним шляхом отримати посвідчення водія — стає злочинцем і в подальшому має справу з правоохоронцями.

  «Бувають випадки, коли особи звертаються до сервісних центрів МВС, аби обміняти куплені в Інтернеті посвідчення водія. За перевіркою по реєстрах виявляється, що документ виданий на іншого водія. Всі ці випадки ми одразу передаємо до Національної поліції України, у результаті особа вже має проблеми з правоохоронними органами».