• In English
  • Як працює єдиний піший перехід на українсько-польському кордоні
    Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 29 травня 2020 року о 11:59

    У пункті пропуску «Шегині», з часу відновлення його роботи (з 16 травня), перетнуло кордон майже 24 тисячі осіб.

    Пропуск громадян тут здійснюється лише у пішому порядку. В середньому за добу через кордон на вхід та на вихід слідує близько від 2 тис. до 2,5 тис. осіб.

    На цей час черги перед пунктом пропуску відсутні. Ситуаційно, перед польським пунктом пропуску «Медика», виникає накопичення осіб, які після проходження контрольних процедур на вихід з України, очікують на оформлення суміжною стороною.

    Нагадуємо, що наразі на кордоні з Польщею функціонують чотири пункти пропуску: «Ягодин», «Краківець», «Рава-Руська» та «Шегині». Зазначимо, що пропуск пішоходів через українсько-польський кордон здійснюється лише в «Шегинях». У решті пунктів пропуску пропускають лише осіб, які їдуть автотранспортом. Усіх охочих потрапити до України пішки на польсько-українській ділянці службовці Прикордонної Варти Польщі направляють до пункту пропуску «Медика-Шегині».

    Також нагадаємо, що на вхід в Україну діють обмеження відносно іноземців та осіб без громадянства (окрім визначених категорій). Усі громадяни, які прибувають в Україну проходять температурний скринінг. Вони мають пройти обов’язковий двотижневий карантин та мають на вибір два варіанти – обсервацію або самоізоляцію. Переважна більшість людей, які прибувають в Україну через «Шегині» обирають самоізоляцію з використанням мобільного застосунку «Дій вдома».

    Додаткових обмежень, пов’язаних з карантином, для громадян, які прямують на вихід з України, немає. Однак варто врахувати, що суміжною стороною введені певні обмеження для тих, хто прибуває в Польщу.

    У відповідності до інформації суміжної сторони, в Польщу можуть потрапити громадяни Польщі та іноземні громадяни, хто одружений, є дитиною (під опікою) громадян Польщі; хто має Карту Поляка; особи, які мають дипломатичний ранг та члени їхніх родин; іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; іноземці, які мають право працювати на території Польщі, особи, які здійснюють вантажні перевезення; водії, що здійснюють перевезення, які подорожують територією Польщі іншими транспортними засобами, ніж ті, якими здійснюються міжнародні автоперевезення (з метою відпочинку або після відпочинку); учні та студенти, які отримують освіту у РП; громадяни держав членів Європейського Союзу, Європейського економічного простору (ЄЕП) або Швейцарської Конфедерації, а також їх подружжя і діти, які слідують територією РП до місця проживання або перебування ( тривалістю не більше ніж 12 годин від моменту перетину кордону РП).