• In English
 • Видобуток вугілля на державних шахтах зростає попри війну
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 березня 2024 року о 17:02

  На державних вугледобувних підприємствах зростають обсяги видобутку вугілля. Якщо на початку повномасштабного вторгнення у березні 2022 року обсяг видобутку становив 173 тисячі тонн на місяць та тривалий час стабільно зменшувався, то вже наприкінці 2023 року вугільники змогли відновити та перевищити довоєнні показники.

  У січні 2024 року обсяги видобутку склали понад 178 тисяч тонн на місяць, а у лютому цей показник перевищив 194 тисячі тонн.

  «Ситуація на вугледобувних підприємствах складна - постійні обстріли, знеструмлення, евакуація населення, брак персоналу. Але попри це, завдяки скоординованій роботі Міненерго та вугледобувних компаній вдалося досягти зростання видобутку. У понад 1,5 раза зріс добовий видобуток вугілля: якщо у вересні ця цифра становила 4,1 тисячі тонн за добу, то у лютому – 6,7 тисячі тонн», – зазначив заступник Міністра енергетики України Олександр Хейло.

  Зростання видобутку вугілля на державних підприємствах дало змогу збільшити і обсяги твердого палива на складах енергетичних підприємств. Зокрема, на кінець лютого на складах ТЕС та ТЕЦ було накопичено понад 1 мільйон тонн вугілля, що на 236 тисяч тонн більше, ніж передбачалося планом.

  На досягнутому вугільники зупинятися не планують: у перспективі – подальше зростання обсягів видобутку. Для цього, зокрема, нещодавно на одній із шахт Донеччини ввели в експлуатацію лаву з видобутку вугілля, що розташовується за 7 км від лінії фронту.