• In English
 • В’ячеслав Кириленко взяв участь у презентації українсько-фінського проекту «Навчаємося разом»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 березня 2019 року о 12:34

  15 березня у Києві проходить День фінської освіти. Це офіційний старт і презентація проекту «Навчаємося разом», що передбачає підтримку фінськими експертами реформи шкільної освіти в Україні, проект  розрахований на 4 роки.

  Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко під час відкриття заходу від імені Прем’єр-міністра та Уряду подякував фінським партнерам за підтримку реформи шкільної освіти в Україні. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що для реформування освіти українські експерти обрали найкращий досвід  фінського реформування середньої школи:

  «Чому саме фінська модель середньої освіти, бо досвід фінської освіти є успішним у Європі, тому важливим для України. Фінська освіта максимально розкриває уподобання і потенціал дитини, формує необхідні компетентності у вільному демократичному середовищі. Ми це робимо, щоб у нашій країні діти входили в доросле життя, вільно застосовуючи свої знання і з любов’ю до власної країни», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  В’ячеслав Кириленко також додав, що згідно з Угодою між урядами України та Фінляндії фінський уряд надає для втілення пріоритетних завдань Нової української школи 6 млн євро допомоги, зокрема для навчання вчителів.

  У відкритті проекту взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен, Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, Керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Стефан Шленінг, вчителі та викладачі з усієї України, модератор заходу – куратор соціальної ініціативи «Право на освіту» Наталія Мосейчук.

  У рамках Дня фінської освіти відбулась виставка сучасного шкільного обладнання.

  Нагадаємо, днями Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про повну загальну середню освіту», що доповнює Закон України «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи «Нова українська школа» для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, Уряд подав документ на розгляд Верховної Ради України.

  В’ячеслав Кириленко взяв участь у презентації українсько-фінського проекту «Навчаємося разом» В’ячеслав Кириленко взяв участь у презентації українсько-фінського проекту «Навчаємося разом» В’ячеслав Кириленко взяв участь у презентації українсько-фінського проекту «Навчаємося разом» В’ячеслав Кириленко взяв участь у презентації українсько-фінського проекту «Навчаємося разом»