• In English
 • В’ячеслав Кириленко обговорив з громадськими активістами та урядовцями забезпечення освітнього процесу державною мовою
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 грудня 2017 року о 18:10

  Необхідно створити дієві механізми моніторингу дотримання мовного режиму в навчальних закладах та імплементації відповідних норм нового Закону про освіту. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час наради з питань забезпечення здійснення освітнього процесу державною мовою. У нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, представники МОЗу, Мінмолодьспорту, Мінкультури та громадських організацій.

   Учасники наради проаналізували питання, пов’язані з реалізацією державної мовної політики в галузі освіти, і висловили стурбованість проблемами з недотриманням Закону України «Про освіту», зокрема щодо мови освітнього процесу в деяких вищих навчальних закладах, мистецьких і спортивних школах.

  Віце-прем’єр-міністр дав доручення напрацювати проекти відповідних рішень щодо забезпечення здійснення освітнього процесу державною мовою (зокрема, розглядається можливість запровадження «гарячої лінії» для повідомлень про недотримання мовних норм Закону України «Про освіту» під час навчального процесу, розробка критеріїв оцінки дотримання мовного законодавства під час перевірок Державною службою з питань якості освіти та інші пропозиції). В’ячеслав Кириленко додав, що вирішення цього питання буде й надалі обговорюватись спільно з громадськістю.

  Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про освіту» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.