• In English
 • Вугільне ПСО допомогло енергетикам успішно пройти опалювальний сезон, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 червня 2023 року о 19:24

  Державне підприємство «Укрвугілля» повернуло національному оператору системи передачі НЕК «Укренерго» усі кошти, надані як безвідсоткову поворотну фінансову допомогу для забезпечення потреб виробників електроенергії.

  1 червня 2023 року «Укрвугілля» здійснило останній перерахунок на суму в 499,9 мільйонів гривень. Загальна сума повернутих коштів, яку сплатила компанія починаючи з 15 лютого 2023 року склала майже 2, 5 млрд. гривень. Повернення, як і передбачалося договором, здійснювалося згідно з укладеним графіком та з коштів, які надходили від підприємств теплової генерації за отримане вугілля.

  Нагадаємо, що 22 липня 2022 року Уряд схвалив постанову № 838 «Про покладення спеціальних обов’язків на оператора системи передачі для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії», якою на НЕК «Укренерго» було покладено обов’язок надати ДП «Укрвугілля» безвідсоткову поворотну фінансову допомогу для придбання вугільної продукції за ринковою ціною, але не більш як 2,5 млрд гривень.

  Відповідно до цієї постанови ДП «Укрвугілля» уклало договір поворотної безвідсоткової фінансової допомоги з Укренерго та договори на постачання вугільної продукції з виробниками електричної енергії на умовах відтермінування платежу. Придбання вугільної продукції здійснювалося у вітчизняних виробників в обсягах та за характеристиками, визначеними відповідними виробниками електричної енергії. З серпня по жовтень 2022 року було поставлено 448,6 тисячі тонн вугільної продукції.

  Перерахування коштів здійснювалось згідно із заявками «Укрвугілля» після фактичного відвантаження вугілля на адресу енергогенеруючих підприємств із додаванням усіх підтверджувальних поставку рахунків та актів. І станом на 1 грудня 2022 року вугледобувні підприємства, які брали участь у програмі ПСО, отримали кошти за відвантажене вугілля в повному обсязі.

  «Рішення про вугільне ПСО було важливим для посилення безпеки постачання електроенергії та подальшого проходження опалювального сезону, який виявився найскладнішим в історії України, адже ворог намагався позбавити українців тепла та світла. Завдяки цьому нам вдалося пройти сезон без закупівлі імпортного вугілля та забезпечити потреби теплової генерації», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Також Міністр додав, що вчасне повернення коштів та виконання умов договору ДП «Укрвугілля» тільки підтвердило правильність та своєчасність зазначеного рішення.