• In English
 • Втрати медичної системи: росія вже пошкодила 1 447 об’єктів медзакладів та ще 190 – зруйнувала вщент
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 жовтня 2023 року о 14:51

  Вже понад 19 місяців в Україні триває повномасштабна війна, розвʼязана росією. Ворог цілеспрямовано тероризує мирне населення та нищить об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної. Зокрема, російська армія атакує лікарні, поліклініки, пологові, амбулаторії та інші медзаклади.

  Так, серед медичної інфраструктури російські окупанти зруйнували вщент 190 об’єктів медзакладів – вони відновленню не підлягають. Та ще 1 447 обʼєктів – пошкоджено. Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини. Також від початку війни ворог пошкодив 103 автівки екстреної медичної допомоги, знищив 253 автомобілі та захопив 125 автівок «екстренки».

  Однак, попри системні атаки на медичну систему та щоденні бомбардування, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. В першу чергу йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень.

  Так, вже вдалося повністю відновити 410 об’єктів медзакладів, ще 410 об’єктів – відновлено частково. Найбільше відновлених медзакладів наразі на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

  Роботи з відновлення медичної інфраструктури триватимуть й надалі. Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжують працювати задля відбудови українських медзакладів та створювати умови, щоб наші лікарі попри війну могли повноцінно працювати та надавати потрібну медичну допомогу пацієнтам.