• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 лютого 2019 року о 15:40

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

  Хотів би прокоментувати події, які вчора відбулися відносно Уляни Супрун (в.о. Міністра охорони здоров’я. – Ред.).

  Я вчора висловив свою позицію, як і нашу спільну позицію з колегами. Вчора, виступаючи в Парламенті на відкритті сесії, я сказав про те, що ми вийшли з прірви, в якій знаходилися багато років, і маємо сьогодні шанс рухатися вперед, розвивати країну і вирішувати проблеми, які не вирішувалися десятиріччями, тобто продовжувати їх вирішувати.

  Але, як ми бачимо, все-таки є намагання відкинути нас назад, і те, що ми вчора побачили чергові загрози реформі охорони здоров’я, змінам у цій системі, є абсолютно очевидним доказом. Використовуються будь-які можливості, аби тільки зупинити зміни, які вичищають систему.

  Хочу підкреслити, що багато десятиріч ніхто не брався за зміни у системі охорони здоров’я. Тому всі українці сьогодні мають величезні проблеми з якістю медицини, а лікарі – з оплатою своєї праці. І я думаю, що це очевидний факт.

  Що ми зробили, коли прийшли в Уряд? Ми почали змінювати цю систему. Ми сформували команду МОЗ на чолі з Уляною Супрун, які абсолютно безкомпромісно готові боротися з тіньовими схемами і вичищати систему охорони здоров’я, змінюючи її на якісну нормальну систему. З першого дня роботи їх атакують, намагаючись повісити на них все те, що не зроблене 20 років тому. І я вважаю, що це є абсолютно неприйнятним.

  Що ми зробили за останній час в медицині? Давайте просто перерахуємо ті кроки, які ми конкретно зробили. Не ті, хто сьогодні може говорити, що це їхні здобутки, а саме наш Уряд і команда Уляни Супрун і МОЗ.

  Програму "Доступні ліки" ми з вами запустили кілька років тому. Вперше за історію України ця програма працює публічно і чесно. Свідченням тому є 31 млн рецептів, які виписані тим людям, що потребують лікування. І ми це забезпечуємо безкоштовно.

  Друга позиція – закупівля ліків. Це завжди був схематоз МОЗ. Той, хто контролював МОЗ, завжди домовлявся зі своїми кишеньковими фірмами і на 20%, 30%, 50%, 100% дорожче купував ліки для українських громадян.

  Що ми маємо сьогодні? Команда Уляни Супрун змінила цю систему, зруйнувала її за повної підтримки Уряду, і ми почали закуповувати в міжнародних організаціях, тобто в першоджерелах, там, де виробляється, через організації, які мають репутацію в світі, і це доказано абсолютно всіма.

  З цією командою ми почали будувати кардіоцентри по всій країні для того, щоб рятувати. І вже сьогодні рятують сотні-тисячі життів людей, які раніше вмирали в Україні.

  Ми завершуємо будівництво дитячого центру "Охматдит".

  Ми почали добудовувати лікарні в регіонах.

  Ми почали змінювати систему первинної ланки медицини.

  Сьогодні мене чують десятки тисяч сімейних лікарів первинної ланки. Назвіть мені рік за часи нашої незалежності, коли ви отримували таку зарплату, як ви почали її отримувати зараз унаслідок реформи. 15-20 тис. грн сьогодні отримують лікарі, які працюють у цій системі! Раніше вони отримували 5-6.

  З другого півріччя цього року всі дослідження в лікарнях будуть безкоштовні. Це теж, можливо, комусь не подобається, але це єдині елементи, які створять для людей нормальну систему.

  Вибачте, але якщо палата не ремонтована в районній лікарні, це ніяк не заслуга Уляни Супрун, яка тільки кілька років працює в нашій системі. Наше завдання – змінити це, дати можливості відремонтувати палату, закупити нове обладнання.

  Як правило, лікарні знаходяться у власності або районів, або міст. Вони не є у власності держави. Але ми через запровадження Національної служби здоров'я, контрактної форми з лікарями, лікарнями змусимо їх дати людям нормальну якісну послугу і за цю послугу будемо платити. От зміна системи.

  Я бачу тренд, що звинувачують тих, хто хоче щось змінити. Борються проти тих, хто змінює, а не проти тих, хто довів це все до такого стану. Нас це не зупинить, я можу це абсолютно чітко сказати. Ми будемо йти далі, в нас великі плани щодо зміни в системі медицини. Ми повністю підтримуємо і Уляну Супрун, і команду Міністерства охорони здоров'я, яка реалізує реформу медицини.

  Нам потрібно отримати кінцевий результат – нову якість, а для цього ще потрібно дуже багато зробити. І ми обов'язково будемо відстоювати правду в судах.

  Ще вчора я дав доручення і Мін'юсту, і Секретаріату Кабінету Міністрів України підготувати відповідні звернення до суду для того, щоб відновити справедливість, і ми будемо за це боротися.

  Те саме я можу сказати, проводячи паралель ще з однією хронічною проблемою. Це українські дороги. Сьогодні ми заслухаємо інформацію керівника Укравтодору, Міністра інфраструктури.

  Я думаю, всім очевидно, що дороги в Україні в такому стані, як ми маємо сьогодні, тому що 10, 15, 20 років їх ніхто не ремонтував. Чи це не так? Мене чують сьогодні мільйони українців.

  Але очевидним є те, що для нашого Уряду це є пріоритетом. Ми буквально з 2017 року почали змінювати систему, наповнювати її реальним фінансовим ресурсом для того, щоб відновлювати дороги.

  Я можу сказати, що кожен рік, коли завершується зима, багато є критики по тому, що дороги зруйновані. Але я просив би тоді розмежувати: які дороги зруйновані? Які не ремонтувалися 10, 15, 20 років. А ті, які відремонтовані за останні кілька років, у нормальному стані.

  Тому я глибоко переконаний в тому, що в цьому треба ще раз пересвідчитися, в тому числі й засобам масової інформації. Якщо будуть виявлені дефекти на цих дорогах, то це питання до виконавців, які будуть робити це за власний рахунок. Ми копійки нікому не заплатимо. А за все, що зроблено якісно, ми повністю розрахувалися. Тому наші дороги, які ми почали робити, відремонтовані, вони в нормальному якісному стані.

  Я колись сказав, що є дві категорії доріг – ті, які відремонтував Уряд Гройсмана, і та категорія доріг, які ми маємо ще відремонтувати. Але коли я чую про те, що на нас хочуть повісити все те, що ще з Радянського Союзу залишилося, колеги, я думаю, що деяким політиканам і партійним штабам треба мати... Хотів сказати "треба мати совість", потім подумав, чи за адресою я про це говорю.

  Я знаю, що дороги в поганому стані. Я знаю, що дороги, які ми відремонтували, в нормальному якісному стані. Я знаю, що ми маємо масштабніші завдання на 2019 рік. Я знаю, що до 2022 року ми повністю відновимо сполучення між усіма обласними центрами.

  До речі, треба теж розмежовувати і відповідальність. Дороги в районах, містах – це компетенція місцевої влади, і на це їм теж ми дали кошти (майже 15 млрд у фінальному бюджеті), щоб вони навели там порядок.

  На загальнонаціональні дороги є чіткий план, стратегія. Сьогодні ми приймаємо відповідні рішення і будемо продовжувати роботу.

  Я можу назвати багато доріг, які ми реалізуємо сьогодні: Одеса – Рені; беремо Західну Україну (Львівська, Тернопільська, Хмельницька області), частина Вінницької, будемо продовжувати робити Go Highway до Одеської області.

  Будемо в цьому році робити Маріуполь – Запоріжжя, дорогу, яка потребує серйозних інвестицій.

  Дніпровська область, Харківська область – всі області мають чіткий план завдань, що треба виконувати, і дороги будуть кращими.

  Я наголошую на тому, що нас це не зупинить. Я розумію, що поки люди їздять не по всіх якісних дорогах, це правда. Але я точно знаю, що з кожним роком кращих доріг буде більше й більше, принаймні, як Прем’єр-міністр, як наша урядова команда, ми це гарантуємо і ми це зробимо.

  Тому дякую за ваше терпіння. Я розумію, що неприємно їздити по дорогах, які розбиті, але хочу, щоб ви знали, що кожен день для нас це є важливим пріоритетом і ми наведемо в цьому питанні порядок.