• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 липня 2019 року о 17:23

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

  Хотів би розпочати з кількох тем, які ми сьогодні будемо розглядати поміж іншими питаннями порядку денного, який сформовано.

  Перше. Хотів би ще раз привернути увагу до нашої хронічної проблеми – проблеми українських доріг. Наряду з тим, що ми фактично до 1 січня 2017 року мали знищену систему дорожнього будівництва в країні, ми в 2016 році її відновили і почали буквально з весни 2017 року відновлювати дороги між обласними центрами для того, щоб поєднати за п'ять років, відповідно до нашої стратегії, всі обласні центри країни. Ми цю програму виконуємо, збільшуємо фінансування і ще кілька років – і це завдання буде виконано.

  Разом з тим у нас є ще одне надважливе завдання. Я думаю, що всі розуміють, в якому реальному стані знаходяться сьогодні дороги між райцентрами, державні дороги місцевого значення. Вони кілька десятиріч взагалі не ремонтувалися і сьогодні знаходяться в дуже жахливому стані. Як правило, їх кожного року потрохи латають, але це вже не допомагає. Тому ми прийняли рішення створити ще одну програму – програму відновлення саме цих доріг, там, де люди кожного дня ними користуються, для того щоб ми поєднали районні, обласні центри, і для цього нам потрібні дуже чітке фінансування і чітка програма.

  Таку програму підготували Укравтодор і Мінінфраструктури, сьогодні ми її розглянемо і затвердимо і фактично з наступного року, з наступного будівельного сезону ми продовжимо будувати дороги між обласними центрами і підемо на рівень нижче, де ми будуватимемо дороги між райцентрами. Будемо будувати їх, використовуючи різні технології, але капітально  ремонтувати і будувати там, де їх сьогодні немає.

  Фактично такий системний підхід дасть нам можливість продовжувати і не зупинятися по відновленню українських доріг. Я наголошую, що, на превеликий жаль, ці дороги не ремонтувалися по кілька десятків років. Як наслідок, дороги, які не ремонтували і не доглядали, в один рік просто зникають і вже є не дороги, а напрямки. Тому сьогодні таке рішення буде прийнято.

  У 2017-2018 році нам вдалося побудувати 6800 км доріг. Це більше, ніж було побудовано за попередні десять років до 2014 року. Ми будемо тільки нарощувати обсяг будівництва доріг.

  Я радий тому, що ми почали освоювати нові технології будівництва бетонних доріг в Україні. Це теж дуже позитивно буде впливати на національну економіку. Тобто ми можемо максимально всі будівельні матеріали локалізувати у виробництво саме в Україні. Це дасть можливість створювати і додаткові робочі місця, і покращувати інфраструктуру.