• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 листопада 2018 року о 13:20

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Я хотів би на самому початку сказати декілька слів щодо останніх рішень українського Парламенту – те, що стосується рішення Президента, РНБО, затверджене Парламентом, про введення тимчасового воєнного стану в країні.

  Я розумію, що таке рішення сприймається людьми дуже складно, і я розумію, що відчувають прості люди, коли чують про те, що запроваджено такий особливий режим.

  Але хотів би зазначити, що в першу чергу це відбулося як відповідь на абсолютно агресивні безпрецедентні дії, які відбулись останнім часом, російських збройних сил проти українських моряків, українського флоту, який абсолютно мирно проходив нашою територією, без будь-яких підстав, а вони почали переслідувати. Я думаю, що ви бачили всі ці цинічні кадри, відеокадри, які описували всю ситуацію.

  Я наголошую на тому, що найцінніше, що у нас є – це життя і здоров’я наших військових, наших моряків. І тому для нас в першу чергу важливо, щоб вони повернулися на рідну землю. Фактично сьогодні всі державні інституції, Мін’юст, Офіс омбудсмена, всі працюють над тим, щоб мобілізувати весь світ для того, щоб наші військові повернулися на рідну землю.

  Як відповідь, було впроваджено це рішення, і в першу чергу воно стосується всіх процесів підвищення безпеки і оборони нашої держави. І тому дуже важливо, щоб всі механізми підвищення безпеки і оборони почали працювати відповідно до тих загроз, які можуть виникати.

  Беззаперечно, що безпека і оборона завжди є і залишається сьогодні одним з головних наших пріоритетів. Ми вже майже п'ятий рік живемо в агресії Російської Федерації і війни, яку вона нам оголосила. Ми маємо бути сильними і стійкими.

  Тому хочу сказати наступне, що Збройні Сили України, Уряд, місцеві органи влади все зроблять для того, щоб консолідувати всі зусилля і можливості для підвищення рівня безпеки і оборони всередині країни. Все те, що стосується громадян України – живіть звичайним життям: працюйте, навчайтеся, народжуйте. Я глибоко переконаний в тому, що через 30 днів ми будемо мати всі підстави не продовжувати рішення про воєнний стан, і все абсолютно буде нормально.

  Але ми також розуміємо, що ми завжди повинні бути готові відбити агресію нашого ворога, який ще донедавна був нашим сусідом. Тому для нас важливо, щоб ми були сильними, економічно і фінансово заможними, щоб наша держава могла бути сильною у відбитті тих атак, які можуть лунати з боку російського ворога.

  Окремо хотів би підкреслити, що ми маємо сьогодні завершити планово 2018 рік та увійти стабільно в 2019-й. Я хочу подякувати українському Парламенту за те, що ми в рекордні терміни, 23 листопада, ухвалили збалансований національний бюджет на 2019 рік, який передбачає повне фінансування сектору безпеки і оборони, проведення подальших змін із зміцнення матеріально-технічної бази і системи освіти, медицини.

  Ми плануємо з 1 січня провести перерахунок пенсій для військових, з 1 березня – для решти, майже 11,5 млн пенсіонерів усієї України.

  Ми будуватимемо далі дороги, розбудовувати українську інфраструктуру. Ми будемо робити все для того, щоб Україна була сильною. І це не просто слова. Це реальні плани та завдання, які стоять перед нами сьогодні.

  Окремо треба зазначити, що дуже важливо, шановні колеги-міністри, щоб на початку першого дня наступного року всі міністерства, всі порядки використання ресурсів, бюджетні програми були підготовлені і затверджені. У нас більше місяця сьогодні на підготовку планового входу в новий бюджетний рік. І є такий шанс, який ви маєте використати для того, щоб планово, системно, стабільно ми увійшли в 1 січня.

  Окремо хотів би сказати, що український Парламент минулого четверга прийняв рішення про призначення двох міністрів у наш Уряд – Міністра фінансів О. Маркарову і Міністра з питань ветеранів І. Фріз. Насправді ми утворюємо, сьогодні приймемо низку рішень про утворення Міністерства у справах ветеранів, оскільки всі ті, хто захищає нашу державу, всі ті, хто виконує свій обов’язок, ми маємо їх захистити, ми маємо створити всі належні умови для того, щоб питання соціального захисту, лікування, реабілітації були системні і вирішення їх було максимально ефективним.

  Тому і буде створено Міністерство. Презентацію цього Міністерства сьогодні зробить Міністр Ірина Фріз.

  Також ми сьогодні приймемо низку рішень щодо функціонування Антикорупційного суду: приміщення та фінансування; процедури створення самого Антикорупційного суду. Також ми приймемо сьогодні рішення про запуск Державного бюро розслідувань.

  Це два кроки, які дають нам нові можливості у сфері боротьби з корупцією і встановлення верховенства права.

  Тому, шановні колеги, шановні друзі, шановні українці, у мене немає жодного сумніву, що все буде абсолютно нормально. Живемо, працюємо, робимо Україну сильною. Робимо все так, щоб наш ворог навіть у страшному сні не думав заходити своєю зброєю на суверенну територію держави, а найближчим часом знайшов у собі сили і вивів усі свої війська з окупованого Донбасу і анексованого Криму. Це наше завдання. Це має бути наш пріоритет. І ми все зробимо для того, щоб так і відбулося.

  Колеги, розпочинаємо засідання Уряду.

  Є пропозиція затвердити порядок денний відповідно до ваших пропозицій і розпочати з першого питання – презентації Міністерства у справах ветеранів.

  Немає заперечень? Немає.