• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 грудня 2018 року о 15:37

  ГРОЙСМАН В.Б. – Усіх вітаю!

  Перше, що я хотів би сказати – добігає кінця 2018 рік. Згадую, скільки було різноманітних прогнозів щодо того, яким він буде.

  Але, насправді, треба відзначити, що він був дуже непростим, але нам удалося утримати в країні фінансову стабільність, забезпечити економічне зростання і необхідні трансформації в різних сферах життя.

  Чи достатньо цього є для того, щоб люди відчули, що ситуація змінилася кардинально і ці зміни є відчутними для кожного? Зрозуміло, що ні. Ми розуміємо, що ще дуже багато потрібно зробити, щоб по-справжньому відкрити потенціал України.

  Але важливим пріоритетом, який залишається і для мене, як Прем'єр-міністра, і для нашого Уряду – це питання розвитку національної економіки.

  Сильна економіка дає відповідь на кілька абсолютно чітких питань:

  – перше, в країні з сильною економікою високий рівень життя людей;

  – друге, в країні з сильною економікою сильна безпека і оборона;

  – третє, країна з сильною економікою має беззаперечний авторитет у світі. 

  Ось, три ключових завдання, які ми маємо ставити перед собою, приймаючи будь-які рішення, які змінюють життя країни.

  Ми не один удар долі отримали з вами за останні роки нашої незалежності. Але ми знаємо, що майбутнє нашої незалежності тільки в наших руках. І я би дуже хотів, щоб усі були об’єднані навколо однієї ідеї – сильної і міцної української держави.

  Ми вже маємо майже два з половиною роки економічне зростання. Ми розуміємо, що це достатньо добрі сигнали, які дає національна економіка в тому, що вона починає відновлюватися. Але я і розумію, що це зростання поки що слабко відчутно конкретним українським громадянам. Тому завдання – пришвидшувати зростання.

  Нам потрібні для цього інвестиції, модернізація, зміна моделі економіки. І ми запустили ряд важливих механізмів, які кожного року і місяця будуть давати абсолютно чіткі результати, в т. ч. модернізацію економіки, впровадження інновацій.

  Ми маємо забезпечити в 2019 році кращу легкість ведення бізнесу – і це наш пріоритет. Маємо забезпечити входження інвестицій в державні підприємства, які мають бути успішними, мають приносити прибуток, мають освоювати нові технології і, відповідним чином, забезпечувати достойну зарплату українських громадян.

  Зростання економіки неможливе без якісної підготовки професійних кадрів. І тому наше завдання в наступному році впроваджувати нові стандарти професійно-технічної освіти, дуальної освіти, а з 2021 року ми маємо повністю перейти на цю систему, яка в ряді країн Європи показала свою ефективність.

  По великому рахунку, достойна зарплата має зупинити процес трудової міграції. Українці мають повертатися додому і працювати на власну економіку, на силу власної держави.

  Але люди за свою роботу хочуть достойну зарплату. Тому наше завдання полягає в тому, щоб 2019 рік, який буде непростим, ми будемо проходити і політичні вибори Президента, Парламенту, але завдання Уряду і моє як Прем’єр-міністра – забезпечити фінансову стабільність у 2019 році, як би не було важко, тому що нам теж треба виправляти помилки минулого, коли борг держави є надзвичайно серйозним і важким, і наше завдання розумно управляти цим боргом. І ми розуміємо, і знаємо, як це робити.

  Нам треба буде забезпечувати економічне зростання, і фактично все те, що напрацює економіка, надати людям. Але дуже важливо для розвитку економіки – це модернізація інфраструктури. І тому українців чекають у 2019 році нові дороги, абсолютно нові механізми нашої енергетичної незалежності і багато інших проектів модернізації інфраструктури країни.

  Я глибоко переконаний у тому, що ми маємо всі шанси до більшого зростання, але нам потрібно для цього розуміння абсолютно всіх гілок влади. Все те, що буде залежати від Уряду України, ми зробимо для того, щоб забезпечити і стабільність, і зростання.

  Сьогодні Перший віце-прем’єр-міністр Степан Іванович Кубів дасть огляд того, що вдалось реалізувати в 2018 році, які пріоритети стоять перед нами на 2019 рік.

  Дуже важливо, що український Парламент ухвалив вчасно проект Державного бюджету на 2019 рік, і тому ми абсолютно спокійно, планово входимо в новий рік.

  На завершення я хотів би побажати, щоб 2019 рік для кожної української родини був наповнений двома речами – миром і благополуччям. Ці дві фундаментальні речі я би хотів, щоб відбулися в житті кожної української родини. Я думаю, що це дуже важливо.

  Шановні колеги, ми розпочинаємо засідання Уряду. Порядок денний затверджено відповідно до пропозицій урядових комітетів і міністерств. Є пропозиція його затвердити і розглянути питання таким чином: першим буде виступ Першого віце-прем’єр-міністра Кубіва С.І. по економічній ситуації в країні, далі буде доповідь Реви А.О. про те, як ми розпочинаємо з 1 січня, як і обіцяли, процес монетизації субсидій, і доповідь Е. Джапарової щодо стратегії інформаційної реінтеграції українського Криму та Севастополя.

  Немає заперечень? Немає.