• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 червня 2019 року о 17:53

  ГРОЙСМАН В.Б. – Усіх вітаю!

  Згідно з порядком денним у нас є ряд важливих питань. Я хотів би виокремити декілька з них.

  Перш за все хочу підкреслити, що сьогодні ми приймемо чергове рішення щодо підвищення пенсій українським пенсіонерам. І йдеться про саме тих людей, які мають високий трудовий стаж, але внаслідок низьких зарплат отримали низькі пенсії, як правило, це 1 тис. 500 – 1 тис. 600 гривень.

  Сьогодні ми приймаємо рішення, що таких 2,5 млн українців отримують підвищення, і їхня пенсія з 1 липня буде становити не менше 2 тис. гривень.

  Насправді з жовтня 2017 року, коли ми почали змінювати систему пенсійного забезпечення, це вже п'ятий перерахунок: перший перерахунок був у жовтні 2017 року; в січні 2018 року був перерахунок для військових пенсіонерів; у січні 2019 року – черговий перерахунок для військових пенсіонерів (це майже півмільйона українських громадян); 1 березня 2019 року – це був масовий перерахунок, автоматичний; з 1 липня – це п'ятий перерахунок пенсій, якраз який торкнеться саме цієї категорії українських пенсіонерів.

  Я розумію, що людям достатньо важко жити, тим більше – на таку пенсію. Тому з першого дня перебування на посаді Прем'єр-міністра питання виведення пенсійної системи на новий рівень є щоденним питанням моєї роботи і роботи моїх колег.

  Також хотів би підкреслити, що нам удалося в 2016 році відмінити оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. І також вважаю, що те, що нам удалося зменшити і зняти з порядку денного вимогу міжнародних наших партнерів щодо пенсійного віку в 63 роки – це теж був певний крок, який не давав можливості погіршити пенсійну систему і систему пенсійного забезпечення для країни.

  Далі наступні перегляди будуть відбуватися теж системно. Ті зміни, які ми провели, дали можливість нам вже не залежати від політичних тенденцій. І наступного березня 2020 року теж відбудеться відповідний перерахунок пенсій.

  Також, шановні колеги, я хотів би торкнутися ще одного питання. Питання є надзвичайно важливим, яке ми вже аналізуємо з лютого місяця.

  Я розумію, що людям дуже важко сплачувати за комунальні тарифи. Притому, я думаю, що всі розуміють, наскільки непросто нам обмежувати ціни на  сам газ, і ми постійно працюємо над тим, щоб ціни на газ в країні були обмеженими, а останніми декількома місяцями внаслідок прийняття рішення Уряду НАК "Нафтогаз України" почав знижувати ціни на газ. І я думаю, що він має продовжувати це робити, і ми будемо так ставити питання.

  Але є інші великі платежі, які люди сьогодні сплачують. Це платіж за тепло і гарячу воду. І я, спираючись у тому числі на свій власний досвід, коли я був міським головою, задаю собі питання: чому в одних містах ціна тепла за гігакалорію 2 тис. грн, а інших – 1 тис. 300? Чому така величезна різниця? І я точно можу сказати, що ця різниця є необ'єктивна і неадекватна. Притому що ціни на газ по всій країні однакові, на електроенергію для виробництва – однакові, зарплати приблизно в галузі – однакові, а тарифи різні. Це означає, що коли людина отримує платіжку, у неї немає іншого варіанту, як йти і платити по цих тарифах.

  Тому питання справедливості чесної платіжки виходить на перший план сьогодні.

  Міністерство юстиції, Міністр юстиції П. Петренко провів дуже ґрунтовну і системну роботу щодо аналітики, чому так вийшло. І сьогодні ми приймемо рішення про те, щоб на підставі економічних розрахунків, які були проведені, ми знаємо, що тарифи, які включають абсолютно все, не можуть бути більші ніж 1 тис. 400 грн за одну гігакалорію. І таке рішення про обмеження ми приймемо.

  Це дасть можливість добитися реальної економії у платіжках. Ми це робимо сьогодні у впровадженні енергоринку. Ми прийняли рішення про обмеження ціни. Ми змусили НАК "Нафтогаз України" зменшувати ціни. І я змушу всіх "комунальних баронів" виконувати рішення Уряду і дати людям чесну платіжку з економічно обґрунтованою ціною.

  Я хочу підкреслити, що 90% міських голів – професійні сумлінні люди. Але є в тому числі і комунальні підприємства, можливо, і не всі мери до кінця розуміють структуру формування тарифів, я наголошую на цьому, витрат, які туди закладаються, а потім вони теж є, можливо, заручниками цієї ситуації.

  Тому я вимагаю від усіх після ухвалення цього рішення сьогодні зайти в кожне теплокомуненерго (як місцеву владу, так і будуть відповідні доручення всім іншим державним структурам), перевірити кожен тариф і довести інформацію до споживачів, конкретної людини, яка переплачує, я наголошую при цьому, в багатьох випадках переплачує за тепло і гарячу воду. А для людині це в її бюджеті величезні витрати.

  Тому ми цього терпіти не будемо і сьогодні розглянемо встановлення справедливих і чесних платіжок та цін. Я сподіваюсь, що Уряд це підтримає і ми це приймемо. З цього питання буде доповідати Міністр юстиції Павло Петренко.

  Я запрошую, Павле Дмитровичу, до слова.