• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 квітня 2018 року о 15:02

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Розпочинаємо засідання Уряду.

  Порядок денний сформовано за пропозиціями урядових комітетів і міністерств. Перш за все, я хотів би акцентувати вашу увагу на декількох важливих питаннях. Наряду з тим, що ми робимо капітальний ремонт країни, відновлюємо українські дороги, ми маємо величезний виклик, і в тому числі на тих дорогах, які вже капітально відремонтовані, – це велика кількість ДТП, і, на превеликий жаль, надзвичайно велика кількість травматизму. Люди реально гинуть на дорогах.

  І сьогодні для нас важливо, щоб ми почали реально протидіяти і підвищувати безпеку на українських дорогах. Раніше у нас не було грошей на це. У цьому, 2018 році, ми виділимо на ці цілі 2,6 млрд грн з усіх джерел. У нас не було інструменту, самої цілісної державної програми підвищення безпеки дорожнього руху і безпеки громадян під час дорожнього руху.

  Сьогодні Мінінфраструктури, Міністр інфраструктури буде презентувати цю програму – єдину, цілісну. Як ви знаєте, ми нещодавно утворили координаційну раду з різних міністерств. Ми будемо серйозно і предметно в цьому році розбудовувати систему безпеки, в тому числі під час виконання капітального ремонту і реконструкції доріг. Це і пішохідні переходи, це і острівці безпеки, це і кругові рухи – це всі ті елементи і моніторингу, і обмежень, які сьогодні технічно доступні, і ми можемо вже їх розпочати влаштування.

  Вдумайтеся, ми маємо порядку, за оновленими цифрами, 11 смертей щоденно на дорогах України. Це катастрофічна втрата для нашої держави! Ми маємо десятки тисяч щорічно ДТП. Я вже не говорю про інвалідність й інші втрати. Але найцінніше – це людське життя.

  Тому наряду з тим, що ми робимо реконструкцію і ремонт українських доріг, ми будемо приділяти увагу, і вже приділяємо, новому рівню безпеки. А сама програма дуже чітко буде визначати відповідальність і повноваження всіх тих, хто має сьогодні боротися за життя українців і зменшення відповідних втрат на українських дорогах. Я вже не говорю про ті потрясіння, які ми чуємо з міст, там теж потрібно в містах наводити порядок і лад, але це вже питання місцевої влади, хоча державна програма – це теж буде дороговказ того, що потрібно робити в містах, населених пунктах для того, щоб забезпечити безпеку громадян.

  Наступне, що ми сьогодні будемо розглядати, – це питання результатів роботи ПАТ "Укрзалізниця". Ні для кого не є секретом, що Укрзалізниця є надзвичайно важливим державним підприємством, послугами якого користуються мільйони українців. І завдання, яке стоїть перед Укрзалізницею, – підвищити комфорт пасажирських перевезень та забезпечити модернізацію всієї системи залізничного транспорту, оскільки дуже важливо не тільки виробити український продукт, а й дуже важливо цей продукт експортувати або переміщати по території України.

  Укрзалізниця має відповідні результати 2017 року, і ми сьогодні заслухаємо її керівника Є. Кравцова. Але важливим є те, щоб і колії, і рухомий склад (нові вагони, які сьогодні достатньо серйозно будуються по Україні), і всі інші моменти були прозорими і ми могли б забезпечити інфраструктуру, всі підприємства.

  Ми в цьому році масштабно будуємо дороги – нам потрібна залізниця. Ми виробляємо зерно і переробку аграрної продукції – нам потрібна залізниця. Весь металургійний комплекс – залізниця, гірничий і т.д. Залізниця має надзвичайно важливе стратегічне значення. Тому сьогодні ми почуємо звіт про 2017 рік і завдання на 2018 рік відповідно до тієї стратегії, яку було ухвалено Урядом.

  Пропоную затвердити порядок денний і перейти до розгляду питань, визначених у ньому. Немає заперечень? Порядок денний затверджено.