• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 листопада 2018 року о 14:55

  ГРОЙСМАН В.Б. – Усіх вітаю!

  Хотів би сказати про те, що ми сьогодні відзначаємо День гідності та свободи. І він, цей День, є особливим, я думаю, що в історії новітньої України, коли п'ять років тому звичайні українські громадяни вийшли на Майдан і площу для того, щоб захистити свою гідність, свободу, право вибору.

  На превеликий жаль, події, які розпочиналися саме в ці дні, принесли нам величезні втрати – втрати тих людей, які віддали своє власне життя за свободу, за міни в нашій державі, які були просто безвинно вбиті.

  Це все залишило величезний слід, я думаю, що в серці кожного українця і в історії нашої держави.

  Тому я просив би зараз вшанувати пам'ять усіх загиблих хвилиною мовчання.

  Хвилина мовчання.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Прошу сідати. Слава нашим героям! Вічна пам'ять.

  Насправді, за цих п'ять років ми не просто почали змінювати державу. Фактично ми розпочали абсолютну зміну тієї зруйнованої системи державного управління, яка була абсолютно неефективною. І сьогодні ми саме на тому шляху, щоб створити нову систему, більш ефективну. Але ми маємо величезні глибинні проблеми. І ці проблеми відчуваємо в кожній сфері.

  Хоча, треба зазначити, що в кожній сфері, я глибоко переконаний у тому, ми розпочали в багатьох сферах, саме ті зміни, які приведуть нас до реального успіху, реальних змін якості життя українських громадян. Будь-які зміни нічого не варті, якщо люди не будуть їх відчувати.

  Тому головне – все те, на що ми сьогодні орієнтуємося: на економіку; на освіту; медицину; соціальну сферу; інфраструктуру – на все. Це все має привести до нової якості життя українських громадян. Йдемо абсолютно важким шляхом, але глибинність проблем, дійсно, вражає.

  Сьогодні ми будемо підводити підсумки будівельного сезону дорожніх робіт. Я думаю, що всі українці бачать, в якому стані є українські дороги, але також і бачать, що наша програма відновлення і будівництва українських доріг є достатньо масштабною, і ми розпочали фактично в кожній області наводити порядок. Але також люди розуміють, що проблем в дорогах України ще дуже багато, і роботи у нас є достатньо. Але тільки системними покроковими діями ми можемо вирішувати будь-які проблеми. Ми визначили для себе, за п'ять років ми з'єднаємо всі обласні центри гарними якісними дорогами. Приклади цих доріг вже є в Україні, по всій країні, по всіх областях. Насправді ми будемо це продовжувати робити і в наступному році.

  Хотів би також, щоб ми зорієнтувалися на 2019 році і на стабільності, яку всі прагнуть, і глибоко переконаний в тому, що вчасне прийняття бюджету на 2019 рік, який підготовлений українським Урядом спільно вже з народними депутатами до другого читання, є дуже важливим для того, щоб забезпечити стабільність у 2019 році, економічне зростання і впровадження позитивних змін, які будуть відчувати люди у всіх тих сферах, які десятиріччями були запущеними.

  Ми бачимо сьогодні реальну можливість якісного підходу до багатьох речей і будемо продовжувати робити українські дороги, будувати, будемо продовжувати робити децентралізацію. Ми будемо наводити лад в медицині, і на первинній ланці вже є результати, а в наступному році він буде ще кращим, і лікарні, і садочки, і школи, і реальний сектор економіки, і забезпечувати безпеку і оборону нашої держави. Це все збалансовано в цьому бюджеті, і, в тому числі, обслуговування того тягаря, який залишився нам від помилок минулого, коли за неповних 10 років до 2013 року Україна запозичила державного боргу більше 50 млрд.

  Тобто ми знайшли механізми вирішення всіх цих проблем, і сьогодні вони всі збалансовані в проекті бюджету на 2019 рік.

  Тому я би хотів сьогодні звернутися до народних депутатів України. Ми з вами не один раз вже демонстрували, що можемо об’єднуватися заради державницьких рішень. Так, правда, не всі, але більшість тих, хто вболіває за державу і готові приймати відповідальні рішення. В цей час потрібно приймати відповідальні рішення. Прийняття бюджету 22 листопада дає нам повну можливість завершити абсолютно спокійно 2018 рік, увійти в 2019 рік і рухати країну вперед.

  Тому я розраховую на те, що ми в цей час знайдемо об'єднання в українському Парламенті для того, щоб завтра ухвалити Державний бюджет і планово завершити 2018-й та увійти в 2019 рік.

  Сьогодні ми маємо декілька основних питань. Це питання про поточний ремонт доріг, тобто завершення самого будівельного сезону. Є ініціатива щодо вдосконалення механізмів зупинки рейдерства в країні (буде доповідати Міністр юстиції). І далі – ряд питань порядку денного, які попередньо опрацьовані на урядових комітетах і сформовані за пропозиціями міністерств.

  Тому перед тим, як підійти до цих питань, ще хотів би наголосити на важливості прийняття бюджету, і ще раз звертаюся до всіх  народних депутатів: давайте, колеги, об'єднаємося, приймемо завтра відповідальні рішення. Глибоко переконаний в тому, що це найкращий внесок до стабільності і розвитку нашої держави.