• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 листопада 2018 року о 15:36

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Перед тим, як ми перейдемо до порядку денного, основним питанням сьогодні є ухвалення проекту Державного бюджету на 2019 рік, друге читання, і ще ряд важливих питань в різних сферах.

  Я би хотів перед цим заслухати інформацію про пуск тепла в Україні, тому що цей абсурд, який іноді лунає з вуст деяких представників місцевої влади, просто не піддається жодній критиці. Починають перекидати один одному, НАК "Нафтогаз України" каже одне, мерія каже інше: той підготувався, той не підготувався, той заплатив борги, той не заплатив, а в заручниках люди.

  Я вимушений був, як Прем’єр-міністр, профільний Віце-прем’єр-міністр, займатися 24 години на добу, щоб розблокувати вольовими рішеннями питання і по Кривому Розі, і Павлограду, і Херсону, тому що неспроможні виконати елементарно свою функцію. Скільки разів я говорив: що важко прибрати вулиці? Важко прибрати сніг? Важко підготувати з квітня нормально теплосистему, щоб запустити людям тепло і у людей не було б стресу і всіх цих випробувань? Вже повноваження дали.

  Грошей було 70 млрд, сьогодні вже 230 млрд. 99% всіх мерів нормальні, адекватні люди. А є такі, що просто я взагалі не знаю, навіщо вони обираються, якщо вони не можуть зробити елементарні речі. Я з особливим болем говорю, тому що розумію біль людей, і сам був міським головою більше десятка опалювальних сезонів, я розумію, що це таке.

  Все ми зробили для того, щоб закачати понад 17 млрд кубів газу, прийняли окремий закон про реструктуризацію, маєш борги – реструктуризуй. Теж ні. Прийняли рішення 5 жовтня про те, щоб розпочати опалювальний сезон. Але ж дотягнули до останнього і потім починають над людьми знущатися.

  Я вимагаю просто поставити цьому край. А якщо йдеться про те, що якісь мери не вміють це зробити, будемо звертатися до Парламенту відсторонювати їх від займаних посад. Мені набридла ця безвідповідальність, яку люди відчувають кожного дня.

  Я просив би зараз, Геннадію Григоровичу (Зубко, Віце-прем’єр-міністр. – Ред.), чітку інформацію по всіх регіонах. Ми розблокували по всіх, тільки особистим втручанням розблокував по всіх містах. Залишилася Сміла. Другий чи третій рік поспіль там відбувається невідомо що.

  Виступ ЗУБКА Г.Г.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Я підтримую перевибори. Але тільки мешканці Сміли мають визначити, хто буде ними керувати.

  Але я наголошую на тому, що в Уряду сьогодні недостатньо повноважень контролю і нагляду за цими питаннями. Навіть за цими питаннями!

  Я наголошую на тому, що ми внесемо пропозиції щодо змін до Закону "Про Кабінет Міністрів України". Все, треба наводити порядок. Але розв’яжіть мені руки. І тоді я його наведу.

  Що стосується правоохоронних органів. Вони вже займаються цією позицією. Але ще треба відзначити, що коли ми зараз займалися пуском тепла і т.д. Національна поліція відіграла дуже позитивну і конструктивну роль, Арсене Борисовичу (Аваков, Міністр внутрішніх справ.– Ред.).

  І я дякую особовому складу, тому що там теж на місцях деякі чиновники газів: то вони забули; то вони не приїхали; то вони поїхали. Всіх понаходили і з усіма всі допомогли вирішити питання.

  Безумовно, ми поспілкуємося пізніше. Я визначу, хто поспілкується після засідання Уряду з людьми.

  Я хочу подякувати всім мерам, всім добросовісним колегам по місцевому самоврядуванню, хто вчасно, якісно все підготував, запустив без будь-яких проблем.

  А з усіма іншими треба дуже жорстко розбиратися.

  Тепер, що стосується цих державних теплоцентралей. Я пропоную міським радам вийти з ініціативою на Кабінет Міністрів, відповідно до рішень місцевих рад, щодо отримання у власність тих теплоелектроцентралей, які обслуговують ваші міста. Я думаю, що ми розглянемо це питання на Уряді. Думаю, що воно знайде підтримку і ви будете власниками цього майна, бо це майно використовується для надання послуг саме мешканцям ваших міст.

  Сьогодні урядове доручення: направити цей лист до всіх міських рад, нехай приймають рішення, забирають у власність - і наводять там порядок. Краще за них ніхто не наведе.

  Шановні колеги, переходимо до порядку денного.

  Яка наша мета? Стабільність і подальший розвиток держави і національної економіки. Які ми маємо з вами проблеми? Маємо проблеми помилок минулого, яке вартує нам сьогодні більше 50 млрд. дол., і кожного року ми маємо платити по відсотках 5 млрд. дол., а в наступному році ми маємо повернути 412 млрд. Тільки в травні у нас повернення боргу 2,7 млрд дол. за один місяць! Це колосальні виклики, які потребують відповідальності і чесності в спілкуванні з людьми, тому що нести політичну ахінею я не звик, за яку неможливо відповідати, бо всі ці обіцянки потім вилазять усім боком. Тому я завжди говорю і дотримуюся цього, і ви це знаєте, що я завжди, коли даю слово, тримаю його. Для мене це принципово важливо.

  В даному випадку є дуже важлива річ – прийняття проекту бюджету на 2019 рік. Дуже важливо, щоб він був прийнятий до 1 грудня, збалансований, який нам дає можливість забезпечити стабільність. Ми не зменшили жодної програми на наступний рік, але, якщо він буде підтриманий Парламентом 1 грудня, ми отримаємо доступ до ресурсів Світового банку, Євросоюзу, але, перш за все, ми отримаємо доступ до коштів МВФ для того, щоб забезпечити стабільність і обслуговування.

  Далі. Що ми зберігаємо? Майже 210 млрд фінансування безпеки і оборони країни. Це повністю, навіть трошки більше, ніж це передбачено законом – більше 5% на весь комплекс. І ці видатки розподіляє РНБО з визначенням пріоритетів і т.д.

  Наступна позиція. Ми повністю зберігаємо фінансування і запроваджуємо нові програми в медицині, освіті. Ми врешті-решт у цьому бюджеті, який буде прийнято до 1 грудня, підвищимо зарплату науково-педагогічним працівникам – те, чого ми не робили в попередньому році, і це наше зобов'язання. Я пам'ятаю зустрічі з викладачами, які ставлять це питання. Справедливо, і ми вирішимо це питання у наступному році.

  Питання інфраструктури. Дороги в Україні будуть будуватися, я думаю, в два рази більше, ніж в цьому році. 55 млрд грн ми передбачаємо на це через Дорожній фонд. Плюс там місцевих 17 млрд.

  Місцеве самоврядування. Децентралізацію ми зберігаємо сьогодні, і місцеве самоврядування в наступному році отримає плюс 41 млрд грн. Це майже 290 млн, 291 млн, якщо бути точним.

  Далі. З 1 січня ми маємо прийняти рішення про перерахунок і підвищення пенсій для військових пенсіонерів. Теж нам потрібен для цього бюджет. Майже 12 млн пенсіонерів ми будемо робити масштабний перерахунок пенсій з 1 березня, теж потрібен Державний бюджет. На програми субсидування потрібен затверджений Державний бюджет. Починаємо монетизацію субсидій з 1 січня – теж нам потрібен Державний бюджет. І таких питань маса.

  Тому сьогодні ми розглянемо і приймемо з доопрацюванням бюджет, друге читання, і будемо просити всіх депутатів на наступному тижні його розглянути і ухвалити, але ухвалити збалансований, а не надуті видатки, яких немає. Щоб не завести країну в кризу. Це теж дуже важливо.

  Тому є багато у нас викликів. Але всі виклики ми можемо здолати без проблем – з важкими випробуваннями, але без жодних серйозних проблем. І ми знаємо, як це зробити. Такий план підготовлений у вигляді бюджету. Це буде дуже важливо.

  Тому я пропоную зараз розпочати розгляд цього питання про бюджет. Буде доповідь в.о. Міністра фінансів Оксани Маркарової за результатами наших обговорень, нарад, рішень Парламенту. І ми доопрацюємо відповідно до Регламенту протягом трьох днів і направимо його до українського Парламенту.