• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 січня 2018 року о 15:30

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Розпочинаємо засідання Уряду.

  Маємо все зробити для того, щоб і для українців, і для нашої країни 2018 рік був успішним.

  Насправді, нам вдалося прийняти вчасно необхідні рішення, зокрема й бюджет країни, який є достатньо амбіційним і який визначає пріоритети розвитку держави у 2018 році.

  Роботи є дуже багато. І я наголошував, і зараз хотів би підкреслити, що нам потрібно все робити вчасно й якісно. Тому сьогодні закликаю всі міністерства дуже чітко визначитися з черговістю виконання завдань і використати всі необхідні інструменти, в тому числі фінансові, для того, щоб ситуація в країні змінювалася.

  Перше – зростання національної економіки, в тому числі стимулювання різних секторів економіки через бюджетні механізми, які ми заклали в бюджеті.

  Ми розпочинаємо в цьому році вчасно, я думаю, що як тільки в березні будуть нормальні погодні умови, масштабно ми продовжимо будувати дороги в країні. Ви знаєте, що для мене це є абсолютний пріоритет. І вже другий рік поспіль ми робимо достатньо серйозні кроки для того, щоб робота по відновленню українських доріг носила абсолютно системний характер.

  Ми маємо забезпечити прийняття необхідних і якісних рішень в освіті, охороні здоров'я, інших сферах, питаннях інфраструктури, енергонезалежності. В нас є багато завдань, які ми можемо виконувати. І все залежить від дисципліни та самоорганізації в кожному конкретному міністерстві.

  Тому закликаю колег якісно працювати над завданнями, які визначені пріоритетним Планом дій нашого Уряду і підтверджені національним бюджетом.

  Ми сьогодні розглянемо ряд важливих питань. Але хотів би виокремити декілька з них. Хотів би сказати про те, що, як я й обіцяв, ми вже з січня місяця підвищимо зарплату українському вчителю.

  Ви знаєте, що минулого року, 2017, було прийнято рішення, де ми підвищили заробітну плату вчителям на 50%. В цьому році український вчитель отримає в середньому ще плюс 1,5 тис. грн. Тобто фактично якщо зарплата вчителя дорівнювала 5-7 тис. (від 5-ти до 7-ми), цього року вже зарплата вчителя буде дорівнювати від 6,5 до 8,5 тис. грн у середньому на місяць.

  Окремо хотів би зазначити, що є й зарплати, які виплачуються внаслідок децентралізації та передачі серйозних фінансових ресурсів до місцевих бюджетів, які мають фінансуватися з місцевих бюджетів. І тут я би хотів зазначити, що у нас тренери в спортивних школах, ДЮСШ, вчителі в школах мистецтв дещо дискриміновані. Мова йде про те, що їхня зарплата нижча, ніж та, яка платиться з держбюджету.

  Я вважаю, що нам потрібно попрацювати з місцевими владами, і це моє прохання, і буде необхідне рішення Уряду, якщо це буде потрібно, щоб ми підвищили зарплати працівникам чи викладачам, вчителям і в сфері культури, які фінансуються з місцевого бюджету, і в сфері фізичної культури і спорту. Це питання дуже важливе.

  Вчора я зустрічався з колегами, які займаються професійно стартапом, і говорили, в тому числі, і про зарплати. Абсолютний приклад: вчителька музикальної школи, викладає на фортепіано, але зарплата цього вчителя менше, ніж зарплата вчителя в загальноосвітній школі. І там вчитель, і тут вчитель. Але є певна несправедливість.

  Тому треба, я би просив, щоб ми над цим питанням попрацювали і місцеві влади все-таки мотивували на те, щоб підвищували зарплату. В цьому полягає децентралізація, не тільки кошти передати, а передати кошти для того, щоб, в тому числі, фінансувати ті повноваження, які передбачені законом.

  Тому, будь ласка, я просив би Мінсоцполітики, Міносвіти, Мінмолодьспорту, Мінкультури, включно з Мінфіном, попрацюйте над варіантами необхідних рішень для того, щоб ситуація на місцях була врегульована.

  Тому сьогодні ми приймемо рішення і вже в січні український вчитель отримає зарплату, в середньому збільшену на 1,5 тис. грн.

  Що стосується медпрацівників. Там теж відбувається збільшення, але не такими темпами. Але ми прийняли закон про зміну системи охорони здоров’я, і якраз цей закон відкриває можливості суттєвого підвищення зарплат для українських лікарів. В 2018 році це має відбутися на первинній ланці, і я наголошую на тому, що в 2018 році ми спільно з МОЗ зробимо все для того, щоб знайти правильні рішення в рамках реалізації реформи, для підвищення зарплат і українським лікарям. І там завдань є дуже багато, тому що невеликі заробітні плати ніяк не мотивують українського лікаря на продовження своєї фахової роботи, і тут є величезні проблеми. Але їх ми теж вирішимо. Це буде непросто, в один рік нам не вдасться це зробити повністю.

  Але я вважаю, 2018, 2019 і 2020-й роки ми доведемо ситуацію в охороні здоров`я до успіху. Буде абсолютно нова якість охорони здоров`я.

  Це стосовно поточних питань і стратегічних завдань.

  Хотів би торкнутися ще одного рішення, яке ми сьогодні приймемо. Як ви пам`ятаєте, як тільки наш Уряд був сформований, ми зустрічалися з нашими героями-майданівцями. Справедливо було поставлено ряд питань, які потрібно було вирішувати. Але треба зазначити, що в 2014, 2015, 2016 і 2017 роках ми докладали зусилля для того, щоб питання вирішувалися, в тому числі нове законодавство було сформоване. Але я наголошую на тому, що потрібно не віддати шанування Героям Небесної Сотні і тим, хто був скалічений, не «під дату» приймати якісь рішення, а просто виконувати свій моральний обов`язок перед цими людьми. Ми приймемо сьогодні рішення повністю, наголошую, забезпечити всі виплати – не тільки за один рік, а повністю всі 100%, щоб не розтягувати це на роки, для всіх майданівців, яким законодавством передбачено таке фінансування.

  І сьогодні ми приймемо рішення не «під дату», а по совісті зробити такі виплати вже, починаючи з кінця січня. Сума 294 млн грн, яка піде в родини майданівців. Це для нас є величезним моральним обов`язком. Таке рішення теж буде сьогодні прийнято в рамках, в тому числі, наших домовленостей.

  Також хочу подякувати міністерствам, які взаємодіють з нашими громадськими організаціями, майданівськими, і вирішують ті питання, які ставлять. Також моєму раднику, який займається цим питанням, я теж хочу подякувати за величезну роботу, яку сьогодні проводить ця організація.

  В цілому хочу підкреслити, що завдань багато, але я абсолютно оптимістично дивлюся на економічну ситуацію в країні і будемо все робити для того, щоб люди відчували і стабільність, і зміну якості життя в кращий бік – це для нас є принципово важливим завданням.

  Тому до роботи! Сьогодні порядок денний сформовано за пропозиціями урядових комітетів, які працювали і напрацювали необхідні публічні рішення. Тому є пропозиція затвердити порядок денний відповідно до пропозицій урядових комітетів.