• In English
 • Встановлено терміни реалізації плану заходів з оптимізації ВЛК
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 26 червня 2023 року о 10:39

  Кабінет Міністрів України схвалив план заходів з оптимізації роботи військово-лікарських комісій (ВЛК). Уряд встановив конкретні терміни реалізації запланованих змін, зокрема цьогоріч заплановано впровадження електронного документообігу між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя, що сприятиме швидкому та зручному обміну документами, необхідними для проходження ВЛК.

  Нагадаємо, що міжурядова робоча група, в яку входять Міністерство охорони здоровʼя України, підрозділи Збройних сил України, Міністерство оборони України, Міністерство у справах ветеранів України, Міністерство цифрової трансформації України та громадськість, у лютому 2023 року розпочала свою роботу з метою оптимізації роботи військово-лікарських комісій.

  У результаті цих зусиль уже було збільшено кількість гарнізонних ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя на більш ніж 50%. Також для безоплатного проведення медоглядів військовозобов’язаних ухвалено постанову Уряду щодо впровадження нового пакету медичних послуг у рамках Програми медичних гарантій, триває процес залучення цивільних закладів.

  Окрім цього, були внесені зміни до законодавства України, спрямовані на поліпшення процесу оформлення військовослужбовцям довідок про обставини травм та удосконалення оформлення та направлення медичних та інших документів між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя.

  Більшість гарнізонних ВЛК уже запустили електронну чергу для запису на медичний огляд. Крім того, розпочато інформаційну просвітницьку кампанію з метою надання допомоги військовослужбовцям після отримання травм, поранень чи захворювань.

  Підвищення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження військово-лікарської комісії є пріоритетним завданням Міністерства охорони здоров’я України, Медичних сил Збройних сил України та уряду України.

  Реалізація запланованих заходів КМУ сприятиме покращенню роботи ВЛК та забезпеченню високої якості медичного обслуговування для наших захисників.