• In English
 • Всі навчальні програми підготовки бойових медиків стандартизовані відповідно до принципів, які використовуються в державах-членах НАТО
  Міністерство оборони України, опубліковано 06 квітня 2018 року о 18:31

  «Для подальшого розвитку спроможностей медичної служби у 2017 році відкрито 205 навчальний Центр тактичної медицини, а в 2018 році він вийшов з експериментальної фази». На цьому сьогодні, 6 квітня, наголосила координатор планування та реформи медичного напрямку (Проектний офіс реформ Міністерства оборони України) Мар’яна Безугла під час брифінгу у Прес-центрі Міністерства оборони України.

  «У 2017 році відкритий навчальний центр, який перейшов з експериментальної фази, вже відбувся випуск 30 бойових медиків. Зараз навчання проходить 60 чоловік. Всі навчальні програми стандартизуються відповідно до тих принципів, які використовуються для підготовки бойових медиків в державах-членах НАТО, – відмітив начальник Головного військово-медичного управління полковник медичної служби Ігор Хоменко. – Планується також відкриття інших навчальних центрів. Багато наших фахівців пройшло навчання закордоном. Один такий сертифікований центр існує на базі військово-медичного клінічного центру Західного регіону, який тільки починає функціонувати».

  За словами полковника Хоменка, в перспективі – створення таких центрів в кожному регіоні.

  «Спроможність 205 Центру сягає 200 спеціалістів за ротацію, яка триває до 16 тижнів, до трьох ротацій на рік, тобто коли він вийде на повну спроможність, то це буде до 600 чоловік на рік», – зазначила Мар’яна Безугла.