• In English
 • Вперше за останні 6 тижнів кількість виписаних за 7 днів вища за кількість госпіталізованих із COVID-19, — Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 лютого 2022 року о 13:50

  Кількість нових хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 за минулий тиждень зменшилася на 43 616 випадків, або на 19%, та становить 191 640 випадків. Про це заявив на ранковому брифінгу Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

  «Перші ознаки стабілізації захворюваності на COVID-19 за останній тиждень перейшли у більш явні. Кількість госпіталізацій також зменшується другий тиждень поспіль. За минулий тиждень до лікарень біло госпіталізовано 20 402 пацієнти, що на 4 тисячі менше, ніж попереднього тижня. І минулий тиждень був першим з останніх 6, коли кількість виписаних з лікарень пацієнтів є більшою ніж кількість госпіталізованих. За минулий тиждень виписано на 4 тисячі осіб більше ніж госпіталізовано», — зазначив Міністр.

  Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що за шостий тиждень 2022 року число нових щотижневих випадків COVID-19 знизилося на 19%, якщо порівнювати з тижнем до того.

  В Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я було зареєстровано трохи менше ніж 9,6 млн нових випадків COVID-19, що на 16% менше ніж попереднього тижня.

  Чотири країни прозвітували про зростання на 20% або більше кількості нових випадків захворювання. Найбільший ріст демонструють Білорусь (77%), Нідерланди (56%), Ісландія (41%) та Росія.

  «Станом на сьогодні Україна знаходиться на 41 місці із 54 серед територій Європейського регіону ВООЗ за кількістю нових випадків COVID-19 на 100 тисяч», — відзначив очільник МОЗ. — Тижнева кількість «ковідних» госпіталізацій спадає у 21 з 25 регіонів України. У решті 4 регіонах — Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Черкаській областях — ситуація залишається контрольованою».

  Наразі в закладах охорони здоров’я перебуває 24 716 хворих на COVID-19. Завантаженість ліжок із киснем за тиждень також знизилася на 5,4% та становить 35%.

  Завантаженість дитячих ліжок також є контрольованою: їхня завантаженість перебуває на рівні 31%, що на 8,9% менше, ніж попереднього тижня.

  Високий рівень охоплення щепленнями в деяких країнах світу у поєднанні з меншою агресивністю «Омікрону» є причиною появи думок про те, що пандемія закінчилася.

  Щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19, то в Україні вже вакциновано 50,5% дорослого населення принаймні однією дозою. Від початку кампанії проведено 31 мільйон 497 тисяч щеплень.

  П’ятіркою антилідерів із вакцинації населення залишаються регіони заходу України: Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Волинська та Рівненська області.

  Міністр відзначив позитивні тенденції в Рівненській та Чернівецькій області, які за останні 7 днів перебувають серед лідерів за проведеною кількістю щеплень із розрахунку на 100 тисяч населення. А найбільше щеплень минулого тижня було зроблено у Харківській області.

  Віктор Ляшко нагадав, що Україна отримала препарат «Молнупіравір» для лікування COVID-19 і його вже розвезено у регіони.

  «Препарат можуть призначати лише лікарі для пацієнтів із груп ризику, тобто, літнім людям, людям з хронічними хворобами, для запобігання переходу від легкого перебігу хвороби до середнього чи тяжкого та зменшення ймовірності госпіталізації чи смерті. Препарат заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки у лікаря безоплатно», — підкреслив Міністр.