• In English
 • ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 03 серпня 2018 року о 14:06

  Всесвітня організація охорони здоров'я закликає країни збільшити кількість послуг з тестування та лікування гепатитів, щоб вилучити вірусні гепатити з переліку загроз для здоров'я населення вже до 2030 року.

  Щоби викорінити гепатит С, ВООЗ рекомендує пропонувати лікування усім людям, в яких діагностовано вірусний гепатит С (12 років і старших) та використовувати пангенотипні препарати прямої противірусної дії (ПППД) при лікуванні людей із діагностованим ВГС (18 років і старших).

  Загальні клінічні рекомендації ВООЗ із лікування гепатиту С:

  • при застосуванні пангенотипних режимів визначення генотипу перед початком лікування стає не обов’язковим;
  • для оцінки фіброзу печінки в умовах з обмеженими можливостями ВООЗ рекомендує використовувати неінвазивні методи (APRI, FIB-4);
  • пангенотипні препарати прямої противірусної дії добре переносяться, хоча мають незначні побічні ефекти: на початку та вкінці лікування достатньо проводити лабораторний моніторинг токсичності;
  • по закінченню лікування пангенотипними препаратами прямої противірусної дії для оцінки результатів лікування на 12 тижні визначається стійка вірусологічна відповідь.

  Дітям з хронічним гепатитом С, яким ще не виповнилось 12 років, рекомендовано розпочинати лікування у віці 12 років й не використовувати інтерферон-вмісні режими (за винятком ситуацій, коли немає альтернативи).

  За допомогою сучасних противірусних препаратів прямої дії можливо вилікувати понад 95 % людей з вірусним гепатитом С.

  МОЗ України отримало найнижчу за всю історію державних закупівель ціну на інноваційне лікування вірусного гепатиту С: курс лікування новітніми препаратами прямої дії коштуватиме для України 89 доларів. Завдяки цьому держава зможе вилікувати усіх пацієнтів з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування. Для пацієнтів лікування буде безоплатним. Наступного року лікування отримає вся черга пацієнтів, яким встановлено діагноз гепатит С.

  Ліки, що вже цього року закуповує Україна, є універсальними, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С та відповідають новим рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки.

   МОЗ України також розробило та оприлюднило для громадського обговорення “Проект Стратегії профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В та С до 2030 року”: https://bit.ly/2KmdtNJ