• In English
 • Володимир Кістіон: Жодних зривів у запуску добового балансування газу не допускається
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 03 липня 2018 року о 15:03

  Жодних зривів у запровадженні добового балансування газу з використанням автоматизованої інформаційної платформи не повинно бути. Система балансування газу в українській ГТС за правилами третього енергопакета має запрацювати 1 серпня 2018 року. На цьому наполягає Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  «Це основа для прозорих взаємовідносин на газовому ринку, тому жодних зривів у запуску цієї системи не може бути. Потрібно зробити все можливе, щоб з 1 серпня виконати закон й унеможливити корупційні ризики при торгових операціях з природним газом», - наголошує Володимир Кістіон.

  За його словами, автоматизоване щодобове балансування газу стимулюватиме до чіткого економічно-виваженого планування попиту та споживання газу в країні, а також ліквідує «ручний фактор» в процесах інформаційного обміну між учасниками взаємовідносин на газовому ринку.

  «НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз» варто докласти максимум зусиль, щоб через три тижні в Україні запрацювала прозора система, яка врівноважить добові небаланси й надасть поштовх подальшому розвитку ринку газу», – резюмує Віце-прем’єр-міністр.