• In English
  • Володимир Кістіон: В імплементації закону про ринок електроенергії важлива не швидкість прийняття рішень, а їх якість
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 лютого 2018 року о 15:07

    Враховуючи кількість зауважень до перших 7 проектів документів зі сфери імплементації закону про ринок електроенергії, Координаційний центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії при КМУ звернувся до НКРЕКП з пропозицією провести додаткові консультації з експертним середовищем. Відповідне рішення сьогодні було прийнято на засіданні Координаційного центру.

    7 пріоритетних документів на початку березня НКРЕКП планує уже затверджувати. Це нові правила ринку, правила ринку «на добу наперед» та внутрішнього добового ринку, правила роздрібного ринку електричної енергії. Також це новий Кодекс системи передачі, Кодекс систем розподілу, Кодекс комерційного обліку електричної енергії та Методика формування плати за приєднання до системи передачі та систем розподілу.

    Однак у Проектного офісу, що діє при Координаційному центрі КМУ, у експертного середовища та громадськості є чимало зауважень до запропонованих документів. На інтерактивному майданчику Координаційного центу http://kc.er.gov.ua систематизовано понад 1000 пропозицій як від учасників ринку, так депутатів та галузевих експертів.

    «Головне не швидкість прийняття рішень, хоча часу, який відвів нам законодавець на імплементацію закону про ринок електроенергії, насправді обмаль. Важлива якість документів. Зараз ми закладаємо фундамент для роботи ринку на довгострокову перспективу, фактично будуємо нову Україну. Тому варто працювати за принципом «сім разів відмір, один відріж»», - наголосив під час засідання Координаційного центру його голова, Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

    Також дано доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості невідкладно внести на розгляд Уряду України законопроект про погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії. Документ має бути вивірено урядовцями та надіслано у Парламент для обговорення і подальшого прийняття.