• In English
 • Володимир Кістіон: Україна демонструє європейські темпи ремонту доріг
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 14:08

  Україна у 2018 році демонструє європейські темпи розвитку дорожнього господарства. Якщо у вересні 2016 року відсоток ремонту доріг складав всього 14%, то вже цьогоріч, станом на початок осені, це 63%. В Європі – це 70%. Про це в ході засідання Уряду сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  За його словами, роками дорожньому господарству не приділялося належної уваги, а діючий Уряд зумів за два з половиною роки зробити здавалося б неможливе – капітально відремонтувати майже 5 тисяч кілометрів  українських доріг. 

  «Попереду зима. Тому в найближчий час потрібно провести інвентаризацію, а можливо й нові закупівлі як техніки, так і протиожеледних матеріалів.  Неякісне утримання доріг в осінньо-зимовий період призводить до серйозних збитків й нівелює напрацювання в попередні півроку. Давайте покажемо українцям, що ми вміємо не тільки якісно ремонтувати дороги, але й ефективно їх утримувати», - звернувся до Укравтодору Володимир Кістіон.

  З приводу закупівлі нової техніки для утримання українських доріг, Віце-прем’єр-міністр рекомендував Укравтодору перерозподілити її таким чином, щоб найбільше отримали області, де зима найсуворіша. Й наголосив на важливості підсилення заходів безпеки на дорогах.

  Також Володимир Кістіон нагадав про два кредитні портфелі – угорський та польський у сумі на 150 млн євро. Сьогодні ці кошти «зависли» у повітрі через слабку організаційну спроможність державних органів влади.

  Крім того, Віце-прем’єр-міністр звернув увагу на дороги, які з’єднують районні центри. «Вони залишилися на державному рівні і ресурс, який спрямований в регіони на дороги, не може на них поширюватися. Тому потрібно якомога швидше завершити передачу доріг між районними центрами на баланс місцевої влади, щоб забезпечити їх капітальний ремонт наступного року», - резюмував Володимир Кістіон.