• In English
 • Володимир Кістіон: Реформа ринку електричної енергії найскладніша, яку Україна проводила з часів незалежності
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 березня 2018 року о 17:18

  Реформа ринку електричної енергії найскладніша, яку Україна проводила з часів незалежності. Тому і не дивно, що зараз ми стикаємося з певними труднощами та невідповідностями потребам ринку, які вимагають або внесення змін у діючий закон, або вже затверджених НКРЕКП документів. Про це у ході чергового засідання Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  Досить багато складних питань. Зокрема, розділення обленерго, коли в дуже стислі терміни потрібно відділити функції розподілу і постачання електричної енергії та отримати ліцензії на нові види діяльності. Це питання залежить не стільки від розробки нормативних актів щодо розділення, скільки від готовності до цього процесу сьогоднішніх монополістів - обленерго.

  Також питання корпоратизації і сертифікації Укренерго, каже Віце-прем’єр-міністр. «Принципове питання - майно (високовольтні магістральні та міждержавні мережі, об’єкти критичної інфраструктури - підстанції тощо), яке знаходиться в управлінні державного підприємства НЕК «Укренерго», має залишитися у власності держави», - наголосив Володимир Кістіон.

  Враховуючи, що в законі це питання не чітко врегульовано, потрібно вносити відповідні зміни до існуючих законодавчих актів, які передбачають безумовну власність зазначеного майна державою Україною.

  «Ця реформа міняє філософію та бачення роботи ринку. Координаційний центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії вдячний парламентарям, які беруть безпосередню участь у цьому процесі, за розуміння проблем і готовність надати сприяння у їх вирішенні. Бо лише спільними скоординованими зусиллями можна досягнути бажаного для держави результату», - резюмував Віце-прем’єр-міністр.