• In English
 • Володимир Кістіон: Потреба України в антрациті зменшується
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 грудня 2017 року о 10:18

  Другий місяць поспіль в Україні на ТЕС спостерігається зменшення споживання вугілля антрацитової групи на 300 тисяч тонн. Такі темпи дають змогу вийти на річні обсяги використання антрациту Україною до 5 мільйонів тонн, що майже вполовину менше за минулорічні.  Про це повідомляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  За його словами, якщо у листопаді минулого року Україна споживала  806 тисяч тонн вугілля марки «А», то вже цьогоріч у цьому ж місяці – 532 тисячі тонн.

  «Якщо ми раніше в рік споживали понад 9 млн тонн вугілля марки «А», то вже за підсумком цього року це буде біля 5 млн тонн. Це стало можливим завдяки задіяним Урядом заходам з переведення антрацитових блоків українських ТЕС на газову групу», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  Він додав, що стратегічним завданням наступного року є нарощення власного видобутку вугілля газової групи. 

  «Минулого тижня Урядом була утворена Національна вугільна компанія, в яку ввійшло понад тридцять державних шахт. Наступний крок – призначення менеджменту, який повинен визначитися, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їх модернізації. Запустивши цей процес, ми маємо змогу скоротити витрати на утримання збиткових шахт у сумі 1,5 мільярда гривень в рік. Це і є кошти для модернізації вугільних підприємств з метою нарощення видобутку українського вугілля марки «Г»», - резюмував Володимир Кістіон. 

  Володимир Кістіон: Потреба України в антрациті зменшується