• In English
 • Володимир Гройсман: Майбутнє України – у Європі, і це не підлягає ревізії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 жовтня 2018 року о 13:38

  Майбутнє України в Європі, і ця теза не підлягає ревізії - так само, як і готовність Києва співпрацювати по широкому спектру напрямків, як з ЄС у цілому, так і з одним з найпотужніших членів об’єднання – Німеччиною. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з делегацією державних секретарів і керівних осіб федеральних міністерств Німеччини. Зустріч відбулася в рамках регулярних дипломатичних контактів двох країн, а також підготовки візиту Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель в Україну.

  Як відзначив Глава Уряду, Німеччина є не тільки потужним політичним партнером України, а й країною номер один на європейському ринку. Наш товарообіг за 8 місяців поточного року вже досяг 5,35 млрд дол.

  «Ви можете бачити, що відбувається в Україні, як вона змінюється. Ви бачите, наскільки просунулись внутрішні реформи, розвивається економіка. Ми цінуємо позицію Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, німецького Уряду та народу щодо територіальної цілісності України і допомогу у важкий період російської агресії, - сказав Володимир Гройсман. - Наші відносини зараз на високому рівні, економічна взаємодія розвивається. Ми раді працювати з німецьким бізнесом, раді бачити німецькі інвестиції».

  Співрозмовники відзначили, що порядок денний перемовин Канцлера Меркель у Києві складатиметься з багатьох питань – від економіки до виконання Мінських домовленостей.

  «Ми готові підтримати вас у тих галузях, де ми можемо. В тому числі, за рахунок надання фінансової допомоги у відповідних сферах», - зазначив глава німецької делегації Вальтер Лінднер.

  Глава Уряду України окреслив поточну економічну ситуацію в Україні і розповів про урядові плани щодо продовження реформ, зокрема приватизації.

  «Ми досягли зростання ВВП у 3%, але наша ціль – понад 5%. Для цього нам потрібні інвестиції, і ми робимо багато для того, аби їх заохотити, - сказав Володимир Гройсман. – Великою проблемою для нас залишається борг, накопичений в період 2005-2013 років. Наступного року ми маємо віддати майже 15 млрд дол. Тож очевидно, що нам не потрібні подарунки - нам потрібні інструменти, які дозволять вийти із цієї ситуації».

  Разом з тим Глава Уряду запевнив: курс на зміни – незворотній. «Майбутнє України – у Європі, це не може підлягати ревізії», - додав Прем’єр-міністр.

  Володимир Гройсман: Майбутнє України – у Європі, і це не підлягає ревізії