• In English
 • Володимир Гройсман: Боротьба із "схемами" на кордоні – мій обов’язок і принципова позиція
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 липня 2018 року о 12:09

  Рішуча боротьба із контрабандою та «схемами» ввезення нерозмитненого імпорту – це обов’язок і принципова позиція, - сказав в інтерв’ю виданню «Обозреватель» Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи плани щодо забезпечення прозорості державних кордонів.

  Він нагадав, що минулого року додаткові платежі до бюджету від подолання «змов» і «схем» на митниці склали 70 млрд грн. Але це, як виявилося, невичерпний грошовий потік. «Багато хто й надалі заробляє на контрабанді шалені гроші. Моє завдання – вирвати їх з кишень контрабандистів і спрямувати до Державного бюджету», - сказав Володимир Гройсман.

  За його словами, велика контрабанда – явище, у якому відбувається зрощення структур, зокрема правоохоронних і владних. «Без митника, СБУшника, прокурора, працівника МВС розробити й впровадити контрабандні схеми не можливо. Тому я звернувся до усіх правоохоронців, щоб подолати ці явища, - зазначив Глава Уряду. - Я радий, що в цьому питанні є чіткі позиції Міністра внутрішніх справ і керівника Національної поліції. Величезна роль тут належить керівнику Департаменту протидії злочинності у сфері економіки Ігорю Купранцю, є воля Мирослава Продана з ДФС. Вони працюватимуть у координації з Урядом. Отримав запевнення у підтримці від керівника СБУ Василя Грицака... Я також звернувся до НАБУ з проханням посилити роботу на цьому напрямку».

  Прем’єр-міністр зазначив, що інструментів боротьби – достатньо, аби мінімізувати існуючі ризики. Серед них – повна взаємодія між ДФС і Департаментом протидії злочинності у сфері економіки, взаємний доступ до баз даних, обмін інформацією, спільний огляд товарів, – аби виявляти занижену вартість або вантажі, що перевозять у «порожніх» за документами авто, взаємодія з прикордонними та митними службами інших країн, встановлення мережі сканерів.

  «Я не збираюся мовчки дивитися на безлад. Я відповідаю за державні інтереси. Хто на дорозі попадеться – чий кум, сват, брат – я публічно про це говоритиму, - наголосив Володимир Гройсман. - Розраховую на те, що керівники усіх структур долучаться до того, щоб зупинити контрабандні потоки – це стосується усіх силових органів».

  Глава Уряду наголосив, що через запроваджені дії «схемщики» наразі чинитимуть опір і будуть створювати усілякі інформаційні атаки. Але кінцева мета боротьби – служити державі і «спокійно дивитися в очі українському воїну на передовій або пенсіонеру».

  Володимир Гройсман: Боротьба із