• In English
 • Володимир Бородянський: Ухвалення закону про кешрібейти піде на користь українській кіноіндустрії та економіці в цілому
  Міністерство культури України, опубліковано 20 вересня 2019 року о 20:03

  Сьогодні, 20 вересня 2019 року, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1058 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні.

  Закон передбачає збільшення суми повернення коштів, витрачених в Україні на кіновиробництво так званих кешрібейтів, з 16,6% до 25% (+5%, якщо продукт матиме елементи української культури, наприклад, знятий за мотивами українського твору). Ці витрати будуть компенсуватися лише іноземним виробникам кіно та за умови, що серед бенефіціарів чи в керівних органах компанії-виробника немає резидентів України.

  «Ухвалення цього закону піде на користь українській кіноіндустрії та економіці в цілому», – зазначив Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

  Закон покликаний створити умови для збільшення ємності національного ринку та залучення додаткових коштів, що дозволить галузі повноцінно функціонувати і без підтримки держави.

  Важливо, що кешрібейти будуть повертатись через українські кінокомпанії, тому нерезиденти будуть змушені брати собі в партнери наших кіновиробників, а ті у свою чергу зможуть переймати зарубіжних досвід, вивчати нові технології, працювати з іменитими акторами та режисерами.

  Запровадження кешрібейтів має стати важливою складовою популяризації України в світі – нашої культурної спадщини, літератури, локацій тощо через їх відображення у продуктах, що будуть створені всесвітньо відомими виробниками контенту.

  Залучення в Україну іноземних кіновиробників також матиме позитивний вплив на розвиток зовнішнього туризму, індустрії розваг, транспорту і т.д. Наприклад, після успіху «Гри престолів» тисячі туристів відвідують місця зйомок серіалу в Ірландії та Хорватії.