• In English
 • Волинян обстежуватимуть на трьох нових ангіографах
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 15:33

  Ангіографічні системи, придбані у рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», поставлено в три лікарні Волинської області – Волинську обласну, Луцьку міську і Ковельську центральну районну лікарні. Уже із середини вересня волиняни зможуть безоплатно пройти обстеження на ангіографах у цих лікарнях, отримати правильне і вчасне лікування серцево-судинних захворювань.

  До середини вересня триватиме монтаж, налаштування програмного забезпечення й пусконалагоджувальний процес, що дозволить ввести всі три ангіографи в експлуатацію. Складатимуть обладнання представники фірм-надавачів послуг. Бо це – компетенція виключно сертифікованої виробником організації.

  «Ця апаратура дозволяє проводити рентгенологічне дослідження, щоб виявляти різноманітні судинні вади, у тому числі на ранніх стадіях, а також допомагає вибрати правильну лікувальну тактику при інфарктах та інсультах», – розповідає головний лікар Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання Олег Самчук.

  Ангіографи працюватимуть цілодобово і обслуговуватимуть як пацієнтів, із гострими інфарктами міокарда, яким потрібна екстрена допомога, так і тих, хто потребує планового лікування.

  Нагадаємо, серцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей українців. До переліку таких захворювань відносяться ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.

  Наявність у людини серцево-судинних захворювань – це не вирок. При правильному лікуванні багатьох ускладнень можна уникнути. Зокрема, завдяки вчасному проведенню коронарної ангіографії, яка дозволяє оцінити наявність і ступінь вираженості ураження коронарних артерій, можна виявити проблему і призначити ефективне лікування. Основне показання для проведення коронарної ангіографії – ішемічна хвороба серця.

  Дослідження виконують для визначення тактики ведення хворого, яка може включати проведення балонної коронарної ангіопластики, стентування або аортокоронарного шунтування.