• In English
 • Водність Дніпра у другій половині березня очікується 97% від норми
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 15 березня 2019 року о 15:34

  14 березня 2019 року – у Міжнародний день боротьби проти гребель, члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорили прогноз водності у другій половині березня 2019 року.

  Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині березня 2019 року очікується 97% від норми, а Дністра – 50% від норми.

  На початку засідання присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що 13 березня наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає понад 86%.

  Представниками Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ було проінформувано щодо якісного стану води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним.

  Крім того, для недопущення загострення рибогосподарської ситуації Держрибагентство разом з відповідними суб’єктами рибогосподарської діяльності забезпечуватиме моніторинг умов існування живих біоресурсів.

  І у разі погіршення умов існування водних живих ресурсів негайно інформуватиме Держводагентство для коригування режимів роботи водосховищ.

  Насамкінець члени Міжвідомчої комісії, за результатами дискусії та врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра, та гідрологічний прогноз узгодили оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року.

  Для забезпечення водокористувачів на ділянці нижче Дністровського гідровузла та для здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску Дністровське водосховище працюватиме у режимі поступового наповнення.

  Детальніше з інформацією щодо режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у другій половині березня 2019 року можна ознайомитися на сайті Держводагентства.