• In English
 • Власники земельних паїв у Запорізькій області отримали понад 403 млн грн орендної плати

  На сьогодні власники земельних паїв у Запорізькій області отримали 403,11 млн грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, або 40,08 % від необхідної суми виплат. Середній розмір орендної плати на Запоріжжі становить 878 грн за гектар.

  Нині у цьому регіоні суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 171 689 договорів оренди на землі загальною площею 1,14 млн гектара. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8 – 10 років. Нарахована плата за користування землею згідно укладених договорів становить 1,005 млрд грн.

  На Запоріжжі розрахунки між суб’єктами господарювання та власниками земельних часток (паїв) здійснюються переважно грошима – 68% (682,82 млн грн.) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 28% (286,42 млн грн) та послугами – 4% (36,58 млн гривень).

  Довідково

  Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.