• In English
 • Вітчизняний бізнес висловлює жвавий інтерес до процесу адаптації законодавства до норм ЄС, – Володимир Лапа

  Робота європейських експертів стосовно допомоги Україні із адаптації законодавства до норм Євросоюзу, підготовки порівняння чинних норм українського та європейського законодавства проводиться на високому рівні та викликає великий інтерес як з боку Держпродспоживслужби щодо запровадження ефективних механізмів державного нагляду та контролю, які функціонують в Європейському Союзі, так і з боку вітчизняного бізнесу. На цьому сьогодні, 14 грудня, наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час засідання наглядової ради проекту Твіннінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин і здоров’я рослин, поліпшення пов’язаних інспекцій та лабораторних послуг».

  Також він додав, що це свідчення того, що робота Проекту є надзвичайно важливою, та запропонував залучати також представників бізнесу до дискусій із питання гармонізації українського законодавства до європейських норм.

  Голова Держпродспоживслужби подякував європейським експертам за роботу і звернув увагу на те, що наразі Україна перебуває на стадії адаптації законодавства до норм ЄС і, за його словами, без експертизи фахівців, і без практичного досвіду робити з аналогічного питання інших держав, які вже пройшли цей шлях, це надзвичайно складно було б зробити.

  «Особливо важливими пунктами роботи даного проекту Твінінг є пропозиції щодо підвищення кваліфікації й проведення акредитації лабораторій, адже норми законодавства – це лише половина справи, другою половиною якої є безпосереднє забезпечення їх виконання та практичного втілення», - акцентував увагу присутніх Володимир Лапа.

  Довідково

  У рамках двох компонентів даного Проекту було виконано 16 експертних місій, розпочато розробку нового Закону України «Про захист рослин та карантин», проведено заходи щодо підвищення кваліфікації українських фахівців фітосанітарної галузі.