• In English
 • Віталій Василик: В Мін’юсті відбулася офіційна презентація пілотного проекту щодо допомоги наркозалежним засудженим
  Міністерство юстиції України, опубліковано 11 лютого 2020 року о 13:33

  Вчора відбулася презентація пілотного проекту «Комплексне лікування з використанням препаратів замісної підтримувальної терапії засуджених з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів у державній установі «Бучанська виправна колонія (№ 85)», у якій взяли участь всі зацікавлені партнери-учасники. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Віталій Василик.

  «Не всі знають, наскільки це велика, складна і глобальна проблема. Наша мета – надати цю базову медичну послугу якомога більшій кількості ув’язнених, що потребують лікування. Зі своєї сторони я вдячний всім, хто працює із наркозалежними засудженими, адже така робота потребує спеціальних навичок та моральних якостей», – наголосив Віталій Василик.

  Задля реалізації пілотного проекту в Бучанській виправній колонії (№85) було підготовлено аптеку для зберігання замісного підтримувального препарату та приміщення для видачі й проведення психо-соціального супроводу пацієнтів – учасників пілотного проекту. Приміщення лікарні, в яких безпосередньо зберігається замісний підтримувальний препарат, відповідають усім вимогам до таких приміщень, отримано ліцензію на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Приміщення оснащені системою сигналізації та відеоспостереження для унеможливлення зловживань.

  Під час презентація пілотного проекту було обговорено проміжні результати та подальші плани в рамках розширення даної ініціативи. Зокрема, приєднання до проекту в рамках ініціативи «Заради життя» протягом 2020 року ще трьох установ виконання покарань.

  Пілотний проект реалізується Міністерством юстиції України у співробітництві з міжнародною організацією PATH в рамках проекту «Заради життя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та у партнерстві з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, МБФ «Альянс громадського здоров’я», ВБО «100 відсотків життя. Київський регіон».