Віталій Коваль: Державні програми підтримки агросектору повинні бути прогнозованими та довгостроковими


Президент України Володимир Зеленський зустрівся з бізнесом в Рівненській області. У зустрічі також взяв участь Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

За словами Міністра агрополітики, Президент України підтримав створення програм підтримки аграріїв тривалістю 3-7 років. Крім того, державні сільськогосподарські землі мають не простоювати, а наповнювати бюджет.

«Державні програми підтримки аграрного сектору повинні бути прогнозованими та довгостроковими, працювати на перспективу, а не точково. Це про стабільність для українських аграріїв, особливо у тваринництві та довгострокових інвестиційних проектах. Вже розпочали розробку відповідних програм», -зазначив Віталій Коваль.

За словами Міністра, ще один ключовий напрям – ефективне використання державних земель. Ті сільськогосподарські ділянки, що простоюють або використовуються неефективно, будуть передаватися на прозору оренду через «Прозорро.Продажі» в рамках проекту «Земельний банк». Державний бюджет воюючої країни має наповнюватися за рахунок внутрішніх резервів.

«Мінагрополітики продовжує системну роботу щодо підтримки агросектору України. Наша мета – створити прогнозовані та довгострокові умови для розвитку сільського господарства, забезпечити стабільність для аграріїв, підтримати тваринництво та залучити інвестиції у стратегічно важливі проекти», - підкреслив Віталій Коваль.