• In English
 • Вірменія зацікавлена у співпраці з Україною в сферах атомної і відновлюваної енергетики та застосуванні енергоощадних технологій
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 вересня 2021 року о 14:12

  У рамках Восьмого засідання міжурядової вірменсько-української комісії з питань економічної співпраці заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та заступник Міністра енергетичних інфраструктур і природних ресурсів Республіки Вірменія Акоб Варданян провели двосторонню зустріч.

  «З боку Вірменії є зацікавленість щодо посилення співробітництва в сферах атомної енергетики, відновлюваної енергетики, застосування технологій енергозбереження та підвищення енергоефективності. Україна зацікавлена у потенційних інвесторах у проекти енергетичної трансформації. Ми плануємо провести спільний Енергетичний день для такого діалогу», – прокоментував результати зустрічі Ярослав Демченков.

  Вірменія має кілька потужних теплових та гідроелектростанцій, а також атомну енергетику. Тому потенційними проектами для співпраці є участь українських підприємств у будівництві, ремонті та модернізації електростанцій на території країни. Зокрема, Вірменія зацікавлена у досвіді України із забезпечення безпечної довгострокової експлуатації АЕС та проведення модернізаційних заходів з метою підвищення рівня безпеки на АЕС.

  Сторони також погодилися розглянути можливість розвитку взаємовигідного співробітництва і реалізації проектів в області конструювання, модернізації, реконструкції та ремонту енергетичного обладнання для вірменських електростанцій.