• In English
 • Віктор Жора взяв участь у профільній конференції з кібербезпеки Black Hat USA 2022 у Лас-Вегасі

  Представники української влади вперше взяли участь у найбільшій та найповажнішій кібербезпековій конференції Black Hat, яка відбулася у Лас-Вегасі. Для багатьох присутність українського чиновника стала значною несподіванкою. Для інших – можливістю отримати ексклюзивну інформацію про поведінку російських хакерів та досвід українського протистояння постійним атакам у кіберпросторі.

  Україна першою у світі стала учасником повноцінної кібервійни і має унікальний успішний досвід протистояння групам хакерів, яких підтримує агресор і яких вважали чи не найпотужнішою силою у кіберпросторі.

  “Від часів Другої світової війни людство ніколи не поставало перед такими серйозними викликами, як сьогодні, коли росія напала на нашу країну. Для кіберпростору війна – це абсолютно новий виклик. Адже до цього про повноцінні кібервійни тільки говорили. Однак ніхто не мав чіткого уявлення про те, якою буде ця війна”, – зауважив заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора.

  Цього року увага світової кіберспільноти прикута у тому числі до подій у кіберпросторі України. Досвід, який Україна здобуває у протистоянні агресору, допомагає не тільки нашій країні, а й партнерам будувати свої системи захисту.

  За майже пів року протистояння хакерам, які є частиною російської мілітарної машини чи підтримуються росією, українські фахівці не лише отримали надзвичайну кількість інформації про діяльність ворога, а й продемонстрували здатність ефективно використовувати ці знання для протистояння ворогу та посилення власної кіберстійкості.

  Цей унікальний досвід важливий не лише для нашої країни, а й для всього цивілізованого світу. Адже надалі кількість кібератак та їхня потужність тільки набуватимуть обертів. Кіберскладова відіграватиме дедалі вагомішу роль у гібридних війнах; і немає сумніву, що кількість держав, які використовуватимуть кіберпростір для агресії, зростатиме.

  “Тому знання, які ми здобули, мають стати частиною спільних знань, які дадуть можливість захистити цивілізований світ від подібних загроз. Я хотів би висловити подяку всім партнерам, які продовжують підтримувати нас у цій безпрецедентній війні, у нашій боротьбі за існування”, – підкреслив Віктор Жора.

  Наші фахівці виступили на конференції спільно із компанією ESET та розповіли про завчасно нейтралізовану атаку на одну з енергорозподільчих компаній країни у квітні 2022 року. Адже і роботу щодо кіберінциденту, якому був присвячений виступ, проводили разом.

  «Нейтралізувати атаку Industroyer2 вдалося завдяки оперативному реагуванню українських захисників та CERT-UA. Ми надали українській стороні критичний аналіз загрози, яка у разі успіху могла б стати наймасштабнішою кібератакою від початку вторгнення. Наші дослідники готові й надалі співпрацювати із CERT-UA задля підтримання кіберзахисту», – заявив Роберт Ліповскі, головний дослідник шкідливого програмного забезпечення ESET, на конференції Black Hat під час своєї доповіді щодо Industroyer2.

  Цього року в Лас-Вегасі відбулася вже 25-та щорічна конференція Black Hat USA 2022. Вона обʼєднує фахівців з інформаційної безпеки у різних галузях і складається з виступів та тренувань учасників.