• In English
 • Віктор Ляшко закликав міжнародні фармацевтичні компанії до виходу з російського ринку
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 травня 2022 року о 17:39

  Фармацевтичні компанії, які продовжують у рф випускати та реалізовувати не життєво важливі ліки, мають розуміти, що таким чином підтримують країну-агресора. На цьому наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко за підсумками зустрічі з генеральним директором Міжнародної федерації фармацевтичних виробників та асоціацій (IFPMA) Томасом Куені, генеральним директором Європейської федерації фармпідприємств і асоціацій (EFPIA) Наталі Мол, яка відбулася в рамках 75-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.

  «Фармацевтичні компанії, які продовжують в рф випускати та реалізовувати не життєво важливі ліки, повинні поставити питання своїй совісті, а не посилатися на гуманітарні принципи», — зазначив Віктор Ляшко під час спілкування.

  Міністр наголосив, що сьогодні підтримка України міжнародними компаніями та виробниками у протистоянні агресії росії — це тест на відданість людським цінностям і найкращий спосіб висловити свою соціальну позицію у світі.

  Також під час зустрічі делегації обговорили підтримку України в удосконаленні регуляторних процедур виробництва та обігу лікарських засобів.

  Крім того, Міністр охорони здоров’я запропонував федераціям розглянути питання проведення найближчим часом в Україні масштабного форуму членів федерацій для визначення актуальних механізмів допомоги у відновленні медичної системи нашої країни. Зокрема, мова йде не просто про відбудову зруйнованих лікарень, а про створення сучасної мережі закладів охорони здоров'я за кращими міжнародними практиками та впровадження інноваційних підходів до всіх процесів у медичній галузі.

  Нагадаємо, що за час війни міжнародні фармацевтичні компанії вже поставили до України в якості гуманітарної допомоги лікарські засоби на суму понад 60 млн доларів США.