• In English
 • Віктор Ляшко відвідав 3 госпітальні бази, які визначені для прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 березня 2020 року о 18:29

  Заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в неділю здійснив робочу поіздку у лікарні Житомира, Рівного та Сарн.  

  Віктор Ляшко поспілкувався безпосередньо із лікарями, медсестрами, молодшим медичним персоналом. Саме вони будуть допомагати пацієнтам у випадку фіксації та поширення COVID-19. Під час візиту важливо було зрозуміти готовність лікарень, а найголовніше – готовність самого медичного персоналу. Це стосується як професійних навичок, так і морального духу. Медики готові надавати всю необхідну медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією. В разі потреби, медичні працівники готові працювати понаднормово. Всі співробітники добре поінформовані про те, що робити у випадку фіксації COVID-19. У всіх 3 містах вже було проведено як мінімум 2-3 навчання. Також медики розповіли, що відпрацювали механізми ще при пандемічному грипі, коли досить велика кількість хворих потребувала інтенсивної терапії. 

  У лікарнях Житомира, Рівного та Сарн є інфекційні бокси, що виділені спеціально на випадок реєстрації або підозри COVID-19. Наразі вони пустують та готові в будь-яку хвилину приймати пацієнтів. Наприклад, у Рівному в них вже побувало 4 особи з підозрою, що не підтвердились. Алгоритм дій відпрацьований, медики погоджуються – все сплановано правильно та логічно. 

  Що будуть робити у разі необхідності проводити реанімаційні заходи знають у всіх 3 лікарнях. 

  У Житомирській лікарні є відділення інтенсивної терапії, також є план на випадок, як та де надавати допомогу більшій кількості людей, які відділення переобладнувати. У Рівному до кінця наступного тижня буде повністю підготовлене відділення інтенсивної терапії в інфекційному відділенні. Але якщо буде потреба надати допомогу вже зараз – пацієнтів для інтенсивної терапії готові приймати інші відділення. 

  Нагадуємо, що в Україні немає жодного зафіксованого випадку COVID-19. 

   Медична система України готова до фіксації випадку коронавірусної інфекції. 

  В нас є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, інфекційні бокси, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів, 5 тисяч медичного персоналу, який працює в інфекційних лікарнях.

  Віктор Ляшко відвідав 3 госпітальні бази, які визначені для прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією Віктор Ляшко відвідав 3 госпітальні бази, які визначені для прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією Віктор Ляшко відвідав 3 госпітальні бази, які визначені для прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією Віктор Ляшко відвідав 3 госпітальні бази, які визначені для прийому пацієнтів із коронавірусною інфекцією