• In English
 • Віктор Ляшко: Усі міністерства працюють над тим, щоб забезпечити захист українців
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 березня 2020 року о 15:53

  Сьогодні йде посилена робота для забезпечення як населення, так і медичного персоналу засобами індивідуального захисту. Про це на брифінгу 19 березня повідомив заступник Міністра охорони здоров’я -головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

  «Завдяки Президенту, Уряду, РНБО відбувається ряд перемовин на політичному рівні з керівниками різних держав для того, щоб в Україну, в рамках глобального дефіциту, виробники найкращого реанімаційного обладнання, а також засобів індивідуального захисту, розпочали поставки своєї продукції», - зазначив він.

  Ляшко також нагадав, що МОЗом України була затверджена методика розрахунку місячної і трьохмісячної потреби в засобах індивідуального захисту. Ініційовано прийняття законопроекту, який дозволяє швидко робити закупівлю необхідного медичного обладнання та медичних виробів для реагування на коронавірусну хворобу. У зв'язку з глобальним дефіцитом у світі деяких засобів індивідуального захисту, Уряд заборонив їх експорт та реекспорт.   

  Головний державний санітарний лікар України також повідомив, що Прем'єр-міністр, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зустрічалися з виробниками, і вже найближчим часом очікується значне поповнення ринку засобів індивідуального захисту.

  «За кілька днів маски повинні з'явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Можливо не в усіх, але напруга буде знята. Усі міністерства працюють над тим, щоб забезпечити захист українців і захист медичних працівників», - наголосив Віктор Ляшко.  

  Він також повідомив, що на сьогодні в Україні лабораторно підтверджених 16 випадків коронавірусної інфекції: в Чернівецькій області – 10, Житомирській – 1, Київській – 2, Донецькій - 1 та Києві - 2.

  Заступник Міністра підкреслив, що на сьогоднішні 11 регіональних лабораторій, які підпорядковані Міністерству охорони здоров'я, мають тести на виявлення коронавірусної інфекції.

  «Також найближчим часом, в суботу і неділю, ми очікуємо поставку комплектів для проведення ПЦР-досліджень, які є золотим стандартом діагностики коронавірусної хвороби. Це дозволить нам тестувати більше мільйона досліджень», - резюмував Віктор Ляшко. 

  Віктор Ляшко: Усі міністерства працюють над тим, щоб забезпечити захист українців