• In English
 • Віктор Ляшко зустрівся з представниками міжнародних гуманітарних організацій для подальшої координації медичної допомоги на деокупованих територіях
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 17:51

  Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та голова Харківської ОВА Олег Синєгубов провели сьогодні у Харкові спільну нараду з представниками міжнародних організацій, які надають гуманітарну допомогу Україні, зокрема у сфері охорони здоровʼя.

  Серед міжнародних учасників зустрічі: Всесвітня організація охорони здоровʼя, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), благодійний фонд «Сумка Самарянина» та незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів».

  «Зараз найголовніше завдання — об’єднати та скоординувати зусилля задля того, щоб мешканці деокупованих територій отримали необхідну медичну допомогу, якої вони були позбавлені протягом 7 місяців. Ми робимо усе від нас залежне для якнайшвидшого відновлення нормальної життєдіяльності та здоровʼя наших громадян. Ми вдячні міжнародним гуманітарним організаціям, які сьогодні прибули до Харкова для координації медичної допомоги та розширення гуманітарної підтримки в регіоні», — зазначив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

  Цими днями заступник Міністра Богдан Боруховський також перебуває з робочою поїздкою на Харківщині, щоб оцінити рівень інфраструктурних руйнувань та потреби місцевого населення у деокупованих містах.

  Міністерство охорони здоровʼя України разом з міжнародними та місцевими партнерами працює над забезпеченням громадян на нещодавно звільнених територіях критично важливими ліками та необхідною медичною допомогою.

  Зокрема, ЮНІСЕФ сьогодні доставив 170 тонн допомоги для гуманітарних потреб 1,5 мільйона людей у Харківській області. Допомога включає набори для надання екстреної медичної допомоги, набори для приймання пологів, хірургічне обладнання, ліки, памперси тощо.

  «Ми чітко знаємо потреби медичної сфери на звільнених територіях. Поставлені медичні товари використовуватимуть наші команди медицини катастроф, які з перших днів деокупації надають медичну допомогу людям», — наголосив Віктор Ляшко.

  Нагадаємо, за тиждень роботи на звільнених територіях Харківської області фахівцям команд медицини катастроф вдалося надати медичну допомогу 226 людям, зокрема у Балаклійський територіальній громаді Ізюмського району.