• In English
 • Використання енергокультур для заміщення газу – спільна мета роботи Держенергоефективності з НТЦ «Біоенергія» та Міжнародною фундацією «Енергетична ферма»

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із директором Науково-технічного центру «Біоенергія» Михайлом Гументиком та генеральним менеджером Міжнародної фундації «Енергетична ферма» Еріком Гуле (Норвегія) підписали Меморандум про співпрацю щодо ефективного розвитку відновлюваної енергетики.

  Основна мета партнерства – сприяти залученню світових інновацій та створенню сировинної бази для успішної реалізації проектів із заміщення газу і переходу на біопаливо.

  У цьому напрямку успішно працює Міжнародна фундація «Енергетична ферма», яка є навчально-демонстраційним майданчиком використання різних видів відновлюваних джерел енергії (вирощування енергокультур, виробництво енергії з біомаси тощо). Зокрема, енергетична ферма забезпечує 98% своїх потреб саме завдяки «чистій» енергії.

  На основі досвіду норвезьких енергетичних ферм у м. Борщів Тернопільської області засновано НТЦ «Біоенергія». Центр проводить дослідження та навчання щодо вирощування енергетичних культур та використання біомаси для  виробництва біопалива.

  Отже, спільними зусиллями сторін планується сприяти:

  • розробці енергетичних планів із заміщення традиційних видів палива;
  • створенню пілотних енергетичних плантацій;
  • заснуванню енергетичних кооперативів із вирощування енергокультур та використання біомаси.