• In English
 • Військово-лікарські комісії працюватимуть на базі цивільних медзакладів за Програмою медгарантій
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 квітня 2023 року о 17:20

  Уряд ухвалив постанову щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій. Він передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів військово-лікарських комісій (далі – ВЛК), що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

  Позаштатні ВЛК, які функціонують при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, функціонуватимуть на базі цивільних медичних закладів. Їх кількість та перелік з урахуванням поточного навантаження визначатиме керівництво обласних військових та київської адміністрацій. Своєю чергою Нацслужба здоровʼя укладатиме договори з цими медзакладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг за новим пакетом «Медичний огляд осіб, який проводиться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки».

  Такий крок дозволить посилити ресурсне забезпечення роботи лікарів, які залучені до проведення медичних оглядів для оцінки придатності особи до військової служби. 

  «Умови повномасштабної війни ставлять перед нами нові виклики. Навантаження на військово-лікарські комісії зросло в рази. Наш обовʼязок – забезпечити українцям належний рівень обслуговування без бюрократії і черг, в тому числі у ВЛК. Це одне з важливих і актуальних на сьогодні завдань. МОЗ зі свого боку вже долучилося до створення ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя. Також команда МОЗ працює у складі міжвідомчої роботи для удосконалення процесів роботи ВЛК. Ми готові підставити своє плече і сьогоднішнє рішення Уряду щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій, який передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів ВЛК, що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, чергове тому підтвердження. Наша мета – швидке та зручне надання послуг, де в центрі людина», – зазначив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. 

  Всі послуги, які входять до пакета Програми медгарантій будуть безоплатними для тих хто проходить ВЛК. Зокрема, держава покриватиме такі послуги:

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
  • направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
  • оформлення проектів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

  Аби отримати безоплатні послуги на базі цивільного медичного закладу, громадянин, який проходить ВЛК, повинен мати один із наступних документів:

  • картку обстеження та медичного огляду;
  • картку медогляду кандидата на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти Міноборони;
  • картку медогляду призовника;
  • направлення керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.