• In English
 • Відтепер НАНЦ вивчатиме Антарктиду з космосу, – підписано відповідний меморандум
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 06 лютого 2019 року о 13:01

  В Україні планують створити карту Антарктиди на основі космічних знімків у просторово-часовій динаміці. Це передбачає меморандум, підписаний між Національним антарктичним науковим центром (НАНЦ) МОН та міжнародною компанією EOS DATA ANALYTICS, INC, що займається комплексним аналізом даних з космічних систем.

  Проект включатиме моніторинг льодового покриву Антарктиди, «цвітіння» моря, поширення рослинності на континенті тощо. Підписаний меморандум є прикладом першого в Україні державно-приватного партнерства щодо вивчення Землі з космосу.

  «На станції «Академік Вернадський» ми вже в партнерстві з бізнесом досліджуємо океан, нам бракувало лише погляду згори, звідки можна моніторити процеси великого просторового масштабу. Тепер завдяки ЕОС ми отримали можливість бачити Антарктиду одночасно ще й з космосу. Тож наше розуміння Антарктики та через неї загалом планети Земля стане значно глибшим та повнішим. Я дуже радий, що в Україні народжуються та працюють такі високотехнологічні сучасні компанії, саме за ними майбутнє країни», – розказав в.о. директора НАНЦ Євген Дикий.

  Він окремо зауважив, що досить знаковим є підписання Меморандуму саме до «дня народження» станції – якраз 6 лютого 1996 року британська антарктична станція «Фарадей» стала українською та отримала назву «Академік Вернадський».

  «Антарктида має величезний потенціал, який на сьогодні все ще недостатньо вивчений, але вже зрозуміло, що там зберігається стратегічний ресурс нашої планети. Діяльність ЕОS як соціально відповідальної компанії співпадає з екологічною спрямованістю дослідницьких проектів, які ведуть українські науковці в Антарктиді. Ми доповнимо поточні та перспективні дослідження даними супутникового моніторингу, що розширить можливості та додасть новий, «космічний», вимір науковим проектам. Ну і тепер ми з впевненістю можемо сказати, що технології ЕОS працюють на усіх без винятку континентах», – зазначив СЕО та засновник компанії EOS Макс Поляков.

  Очікується, що перші результати співпраці можна буде побачити вже в березні цього року.

  Нагадуємо, що 2019 року зимувати на станцію «Академік Вернадський» вирушать 10 чоловіків та 2 жінки – конкурсна комісія визначила основний склад 24-річної Української антарктичної експедиції.