• In English
 • Відсьогодні на порталі Дія запрацюють послуги оформлення та перерахунку пенсії
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 29 листопада 2021 року о 14:12

  На Online Summit представлено послугу призначення та перерахунку пенсії онлайн на порталі Дія, а також низку інших соціальних послуг.

  Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» заявив Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  «Більше як мільйон українців щороку оформлюють призначення чи перерахунок пенсії. Для того, щоб оформити виплату від держави, треба було ходити по держорганах, стояти в чергах, що особливо наражало їхнє здоров’я на небезпеку під час пандемії. Тепер вони зможуть зробити це, не виходячи з дому, на порталі Дія. Потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку і все», — зазначив Михайло Федоров.

  За його словами, послуга максимально спрощена. Сама заява зроблена у формі анкети, де треба відповідати «так» чи «ні». Уся інформація, що наявна в реєстрах, підтягнеться автоматично. Документи, яких у реєстрах немає, можна зазнімкувати та завантажити до заяви, щоб уникнути необхідності щоразу відвідувати держустанову.

  Також цього тижня запускається масштабне бета-тестування місця зміни реєстрації — найпопулярнішої послуги серед українців.

  «Головна проблема полягала в тому, що між реєстрами громад не було зв’язку. Ми це виправили. Тепер усю необхідну інформацію можна знайти та перевірити в декілька кліків. А чоловікам  більше не потрібно буде відвідувати військкомати. Згодом зміна місця реєстрації стане автоматичною. Це як було з ФОП. Спочатку ми запустили послугу, де заяву перевіряв реєстратор. Тепер це відбувається без участі чиновника. Відсутність людського фактора — єдиний шлях, щоб запускати послуги, які працюють», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Online Summit стартувало о 13:00. Долучайтеся до трансляції, щоб першими дізнатися про цифрові новинки: https://summit.diia.gov.ua.