• In English
 • Відсьогодні доступний бета-тест двох нових екопослуг на цифровій платформі ЕкоСистема

  Сьогодні на “Всеукраїнському Форумі Україна 30. Екологія” заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець презентував назву вебпорталу, що містить усю екологічну інформацію про стан навколишнього середовища України, а також 2 нові послуги у сфері захисту довкілля.

  «ЕкоСистема - це середовище співіснування держави, громади та бізнесу на умовах комфорту, прозорості та чесності. При розробці платформи ми поставили собі дві амбітні цілі – створити зручні онлайн-послуги для підприємців і забезпечити доступ до екологічної інформації для суспільства», - відзначив Руслан Стрілець.

  За словами заступника Міністра:

  • 10 тис. запитів на отримання публічної інформації надходить до Міністерства щороку – це понад 1 млн паперових сторінок звернень та відповідей, які мандрують країною;
  • 75 тис. звернень надходить до Міністерства та облдержадміністрацій щодо отримання послуг у сфері захисту довкілля;
  • 55% бізнесу отримує таку послугу, у той час, як 45% підприємств ніколи не мали дозвільних документів у сфері захисту довкілля. Це та інформація, яку втрачає держава для аналізу і ефективної роботи;
  • отримання одного дозвільного документу – це більше 4 тис. 300 годин очікування, а ще 6 тис. грн непрямих витрат для підприємців – на відрядження, папір, друк, консалтинг.

  Виправити цю статистику дозволить робота ЕкоСистеми.

  «Ми хочемо, щоб всі реєстри були відкриті і кожен, кому екологічна інформація потрібна, просто роздрукував її з офіційного реєстру. Щоб державні послуги для бізнесу були без корупції та без паперів», - зауважив Руслан Стрілець.

  На сьогодні на порталі вже доступні 6 послуг: висновок про транскордонне перевезення відходів, ліцензія на відходи, лісорубний квиток, сертифікат походження деревини, декларація про відходи, дозвіл на водокористування.

  Загалом Міністерством запланована оцифровка 29 адмінпослуг, що будуть інтегровані з єдиним порталом державних послуг Дія.

  Окрім цього, будуть відкриті дані більше 60 реєстрів, що дасть можливість кожному українцю моніторити стан довкілля, зокрема якість води, повітря, пестициди, лісові пожежі тощо, у реальному часі.